Šviesiam Antano Lukšos atminimui

Autorius: Data: 2016-01-05 , 13:41 Spausdinti

Šviesiam Antano Lukšos atminimui

Tremtinio ir politinio kalinio, Prienų miesto Garbės piliečio Antano Lukšos mirtis – tai didžiulė netektis ne tik Prienų kraštui, bet ir visai Lietuvai.

Lietuvos politiniai kaliniai ir tremtiniai – mūsų tautos istorijos akys. Kol jos žvelgia į mus, mes turime galimybę gyvai priimti patriotizmo pamokas. Iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Privalome būti budrūs, nes pokario genocido, tremčių ir brolžudystės liudininkų akys pamažėle gęsta.

Atsisveikindami su laisvės gynėju, lietuvių tautos istorijos sergėtoju, Prienų Garbės piliečiu Antanu Lukša, turime suklusti. Laisvės siekį, meilę Tėvynei, rūpestį dėl jos likimo, Lietuvos Nepriklausomybės stiprinimą, tarsi Valstybės trispalvę, gerbiamas Antanas Lukša šiandien perduoda mums, savo kraštiečiams. Skausmo kalnelio Veiveriuose, Prienų rajono savivaldybėje pasirinkimas Amžinajam poilsiui neatsitiktinis. Ši vieta globojama ne tik žemę mylinčių rankų, bet ir ištikimų savo Tėvynei širdžių šiluma. Kalnelio įkūrėja, jo puoselėtoja ir prižiūrėtoja LPKTS (Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos) Prienų skyriaus pirmininkė Dalytė Raslavičienė kantriai ir ištikimai mina tautos istorijos atminties takelį. Paskui ją eina visos Prienų krašte gyvenančios Sibiro tremtinių kartos. Nuo Skausmo kalnelio atsiveria laisvos gimtinės akys. Į jas sutelpa kiekvienas žemės grumstas, pakelės akmuo, šulinių svirtys, kalvos ir kalneliai. Ir kiekvienas Tėvynės Lietuvos pilietis.

Antano Lukšos – asmenybės, kovotojo, tremtinio gyvenimas – pamoka, kurią turėjome laiko išmokti. Toji pamoka – gyvenimas Nepriklausomoje Lietuvoje. Tai mūsų teisės ir mūsų pareigos, kurias privalome išmokti gerbti, vertinti, jomis gyventi.

Tai, ką šiandien turime svarbaus ir brangaus – laisvė, žemių vientisumas, kalba, partizanas Antanas Lukša drauge su tautos ir ginklo broliais apgynė, išsaugojo ir palieka mums. Tai ne tik neįkainojama dovana, bet ir didžiulis įpareigojimas: saugoti, mylėti, gerbti, apginti. Antano Lukšos ir visų laisvės gynėjų pavyzdys mus moko būti vieninga tauta.

Visų Prienų žemės žmonių vardu esu dėkingas ir lieku skolingas gerbiamajam Antanui Lukšai už laisvą Tėvynę, už paaukotą gyvenimą vardan mūsų visų ateities.

Su užuojauta artimiesiems ir pagarba Prienų miesto Garbės piliečio Antano Lukšos atminimui –

Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Palionis

Lietuva NaujienosKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra