Svetingai sutikti į Labanorą grįžtantys sparnuočiai

Autorius: Data: 2011-03-28, 09:23 Spausdinti

2011 m. kovo pabaigoje Labanoro miškuose jaunieji gamtos bičiuliai –  Saldutiškio moksleiviai ir jų mokytojai, padedant Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijos specialistams iškėlė dvidešimt tris inkilus sparnuočiams.

„Pavasaris – atgimimo metas. Metas, kuomet vis aukščiau kopianti saulė byloja neabejotinai aiškią tiesą – atėjo laikas naujai gyvybei gamtoje. Metas, kai iš žiemos snaudulio pabudę gluosniai ima puoštis pūkuotais žiedų kačiukais, kai iš žiemos miego pabudęs atsargiai margaspalvius sparnus išskleidžia peržiemojęs drugys, o į savo pasiilgtus namus sugrįžta regis taip seniai bematyti paukščiai keliauninkai…

Nors Labanoro miškuose žemę dar vis dengia sunkiai išbrendamas sniegas, nors naktimis vis dar spūsteli šaltukas, bet sniegu padengtuose raistuose nuaidintys gervių trimitai, vieversio čirenimas ar liūliuojanti ligutės lopšinė, daugiakalbio varnėno švilpčiojimas.

Pasitikdami grįžtančius paukščius kartu su Saldutiškio pagrindinės mokyklos parengiamosios bei pirmosios klasių mokiniais ir mokytojomis surengėme nedidelę, bet reikšmingą pavasario šventę – kėlėme inkilus sparnuočiams – ir čia žiemojusiai zylutei, sugrįžtantiems varnėnams ar musinukėms.

Po trumpos teorinės įžangos, kurios metu parko biologas buvo maloniai nustebintas vaikų žiniomis, kėlėme inkiliukus. Jaunieji gamtos mylėtojai parinko vietas ir jose iškėlė 23 namelius įvairiems smulkiems miško paukščiams – musinukėms, zylutėms, varnėnams. Be viso to, viena mergaitė aptiko kikilio bei miškinio lipučio lizdus, kas irgi maloniai nustebino – ne taip lengva juos aptikti.

Iškėlę inkilus, nors ir sušlapę kojas braidydami po gilų ir šlapią pavasarinį sniegą, tačiau laimingi, mokiniai klegėdami sugužėjo į Labanoro regioninio parko informacinį centrą. Jame mūsų laukė netikėtumas – ilgas, nuoširdus bei pavasariui skirtas eilėraštis, kuriuo buvome išties sužavėti.

Tikimės ir žinome, jog šis nuoširdus darbas padės išvysti pasaulį naujoms gyvybėms, naujiems gamtos garsams ir spalvoms, kurios vėl, po dar vienos speiguotos žiemos sugrįš į savo gimtinę ir vėl džiugins mus savo spalvomis ir pavasario melodijomis. Tikimės ir žinome, jog iš tokių gamtos pagalbininkų išaugs žmonės, mylintys gamtą ir žmones“, – sakė Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko vyriausias biologas Audrius Aliukonis.

A. Aliukonio nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra