Šventosios Žemės Bažnyčių vadovai sveikina su Šv. Velykomis

Autorius: Data: 2015-04-05 , 10:18 Spausdinti

„Šviesa kyla iš Jeruzalės,  kad nenusiviltume“. Šventosios Žemės krikščioniškų bendruomenių vadovų velykiniai sveikinimai skirti viso pasaulio tikintiesiems, kartu tai raginimas nepasiduoti nevilčiai, nepaisant smurto, kylančio jų regione.

„Nepaisant visko, kas grasina žmogaus gyvybei, ją paniekindamas ar žemindamas, iš Prisikėlimo skleidžiasi viltis ir įsišaknija Jeruzalėje“, – rašo dvasininkai. „Velykų žinia jau daugelį amžių brandina paties Šventojo miesto tapatybę. Būtent čia yra tuščias kapas, vieta, kur Dievas Jėzaus Prisikėlimu nugali mirtį ir tamsos jėgas. Todėl Prisikėlimo vieta nėra vien paprastas archeologinio smalsumo objektas, ji sukuria gyvą krikščioniškojo tikėjimo širdį“, pažymima Velykų žinioje.

Bažnyčių vadovai laiške išreiškė ir solidarumą persekiojamiems Artimųjų Rytų krikščionims. „Kartu su visais geros valios vyrais ir moterimis nerimaujame dėl smurto, per pastaruosius mėnesius įvykdyto Artimuosiuose Rytuose ir visame pasaulyje melagingai prisidengus religijos vardu. Krikščioniškų bendruomenių, kurios yra vienos seniausių regione (ypač Egipto, Irako, Sirijos), nariai labai nukentėjo, kartu su kitomis mažumomis. Jokia tikra religija negali skatinti remti smurto prieš kitą žmogų ar visuomenės mažumas. Mes griežtai smerkiame tokį elgesį. Šitaip barbariškai besielgiantys nužmogina save pačius ir aukas“, pažymima kreipimesi. Būtent Velykų slėpinyje Šventosios Žemės patriarchai ir vyskupai kviečia atrasti viltį: „Mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu mes meldžiame šių tautų nepasiduoti nevilčiai. Jeruzalės miesto egzistencija – tai paradoksalios vilties ženklas, kad nugalės taikos, meilės ir Dievo teisingumo karalystė. Deja, yra ir tamsos ženklų, dėl kurių gyventi šiais laikais tampa sunku, tačiau juk tamsiausios nakties valandos būna prieš aušrą“.

Velykų sveikinimo pabaigoje rašoma, jog „džiaugsmingas Prisikėlimo skelbimas Velykų sekmadienio aušroje mus užtikrina, kad paskutinį žodį taria ne smurtas ir nežmoniškumas, o meilė, teisingumas ir viltis Dieve“.

Vatikano radijas

Religija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra