Šventėms pasibaigus nuotaiką apkartina pasibaigę pinigai

Autorius: Data: 2017-02-17, 13:18 Spausdinti

Šventėms pasibaigus nuotaiką apkartina pasibaigę pinigai

vivus.lt iliustr.

Kalėdos ir Naujieji metai pareikalauja nemažai pinigų. Reikalingos ne tik dovanos, bet ir šventinio stalo paruošimas. Šventinis laikotarpis sukuria iliuziją, kad galime viską sau leisti, o laikina pakili nuotaika skatina išleisti daugiau nei galime. Didžiosioms metų šventėms pasibaigus staiga susivokiama, kad pinigų beveik neliko, o dar visas sausis prieš akis. Ką daryti tokiu atveju ir kaip vėl grįžti į normalų ritmą?

 

Pajamų – išlaidų skaičiuoklė neleis išlaidauti

Pasibaigus pakiliai nuotaikai ir pažvelgus į banko kortelės sąskaitą ar piniginę neretam lietuviui pasidaro neramu. Pinigų ten mažiau nei tikėtasi. Ne veltui gruodį visa spauda mirgėjo antraštėmis, jog lietuviai iš Baltijos šalių šventiniam stalui ir dovanoms išleidžia daugiausiai. Kad ir kaip bebūtų, tokia pati istorija paprastai kartojasi kiekvienais metai, o mes nepasimokome iš savo klaidų – perkame daugiau nei reikėtų.

Jau ne pirmus metus iš eilės ekonomistai ir finansų konsultantai sako, kad geriau planuoti ir kontroliuoti savo biudžetą gali padėti pajamų – išlaidų skaičiuoklė. Ja naudotis labai paprasta. Suvedate savo gaunamas pajamas ir išlaidas. Taip akivaizdžiai galite matyti, kam ir kiek išleidžiate. Šioje situacijoje labai suveikia psichologinis faktorius: matant realius skaičius, kiek išleidote, yra lengviau suvokti, kad išleista suma yra per didelė, taip pat matote, kiek nereikalingų daiktų nusipirkote. Tokia priemonė gali veikti kaip efektyvi prevencija nuo išlaidavimo, kas ypač paprasta naudojantis kortele, kai realių pinigų nelaikote rankoje.

Pirmos sausio savaitės sunkiausios

Kaip nurodo daugelis žmonių, pirmosios sausio savaitės po švenčių yra ne tik sunkios emocine prasme (po laisvų dienų sunku įsilieti į darbo rutiną), bet ir finansiškai – svarstoma, kaip išgyventi iki algos. Yra keletas būdų tai padaryti:

  • Galima mesti sau iššūkį ir sausį paskelbti neišlaidavimo mėnesiu, kai pinigai leidžiami tik būtinoms reikmėms – padengti sąskaitas ir būtiniausiems maisto produktams;
  • Viena iš alternatyvų yra internete parduoti nenaudojamus daiktus, tai galima daryti tiek tarptautiniu lygiu (Ebay, Amazon platformos), tiek ir lietuviškuose pirkimo – pardavimo portaluose (Vinted, skelbiu.lt ir pan.);
  • Pietų pertraukos metu valgyti darbe, o ne mieste (namuose pasigamintas maistas bus pigesnis);
  • Susiplanuoti biudžetą ir atidžiai jį sekti.

Greitasis kreditas – tik išskirtiniu atveju

Žinoma, kartais pinigų nesutaupysi, jei jų tiesiog nėra. Tokiu atveju galima pasinaudoti paskola. Greitieji kreditai neretai tampa išsigelbėjimu kebliose finansinėse situacijoje. Natūralu, kad, pirmiausia, turite ieškoti išeičių, kurios nutolintų jus nuo pinigų skolinimosi būtinybės. Jeigu skolinamasi, tuomet reikėtų gerai apsvarstyti, ar tokius pinigus galėsite grąžinti. Kartais, kai iki algos liko vos keletas dienų, pasinaudojimas kreditu gali tapti išeitimi. Kaip teigia kreditoriai, pošventiniu laikotarpiu nors ir nėra jaučiamas itin išaugęs paskolų išdavimas, visgi paklausa šiek tiek padidėja.

Skolinti pinigai – didelė atsakomybė

Prieš imant kreditą reikėtų apsvarstyti ne tik pinigų sumą, kurią norėsite pasiskolinti, bet ir savo mokumo galimybes. Greitas kreditas pasiteisina tais atvejais kai imate sumą, kuri yra minimali, skirta padengti būtinoms reikmėms. Tokią sumą paprasčiau grąžinti, todėl praktiškai panaikinate tikimybę gauti neigiamą kredito istorijos įrašą. Taip pat nejaučiate didelio psichologinio spaudimo, nes žinote, kad sumą nesunkiai atiduosite. Išleidus įstatymo pataisas, skirtas kreditorių įmonėms, vidutinės mėnesio įmokos apskaičiuojamos padalijus kredito grąžinimo ir kredito kainos sumą iš kredito trukmės. Pagal visus įsipareigojimus finansų įstaigoms, dydis turi sudaryti ne daugiau kaip 40 proc. vartojimo kredito gavėjo tvarių pajamų. Todėl paimti daugiau nei galite grąžinti nėra fiziškai įmanoma. Reikia įvertinti tai, kad alga gali vėluoti, taip pat gali iškilti kitos nenumatytos išlaidos. Visa tai taip pat būtina numatyti ir apgalvoti, ką darytumėte tokiu atveju.

Laikas atsibusti iš naujametinės pasakos ir naujais metais užsibrėžti tikslą skaičiuoti savo pajamas bei protingai planuoti biudžetą. Taip nebereikės sukti galvos, kur dingo pinigai ir kaip išgyventi iki algos. Šiame procese svarbu išsiugdyti užsispyrimą ir atsakingumą.

Naujienos Pinigai Reklama Reklama/Skelbimai , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra