Šventė Vilniaus „Žaros“ gimnazijoje „NEPAMIRŠTAMI LIETUVOS PARTIZANŲ PRARADIMAI“

Autorius: Data: 2018-05-24 , 11:34 Spausdinti

Šventė Vilniaus „Žaros“ gimnazijoje  „NEPAMIRŠTAMI LIETUVOS PARTIZANŲ PRARADIMAI“

Danguolė SABIENĖ, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė, www.voruta.lt    

Kai vieną pavasario dieną į Vilniaus „Žaros“ gimnazijos aktų salę rinkosi mokiniai iš Naujosios Vilnios mikrorajono ir aplinkinių Vilniaus rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai, nebuvome labai nustebę. Žinojome, kad čia vyks knygos „Žmonių likimai okupacijų metais. Prisiminimai“ pristatymas. Pristatyti šio kūrinio atvyko knygos sudarytojas, Druskininkų Rezistencijos centro įkūrėjas, asociacijos „Atmintis‘ vadovas, didelis Lietuvos patriotas Gintautas Kazlauskas su žmona ir šio centro darbuotoja Eugenija  Sidoravičiūtė.

 Po išsamaus ir įdomaus G. Kazlausko pasakojimo apie knygos turinį, gimnazijos skautų grupė, kuriai vadovauja mokytoja-skautė Leonarda Misevič, skaitė ištraukas iš pristatytos knygos. Mokinių vokalinis ansamblis atliko lietuvių liaudies dainų. Renginį labai pagyvino  baltarusių P. Skorinos gimnazijos vokalinis ansamblis, atlikęs partizanines dainas lietuvių ir baltarusių kalbomis. Šis ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos  Valentinos Kovalčuk   yra nuolatinis partizaninės dainos konkurso, kuris kasmet vyksta Druskininkuose, dalyvis.

 Mickūnų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ona Avižinienė, kuri čia dalyvavo su savo mokiniais, dėkodama visų renginio dalyvių vardu ir įteikdama gėlių G. Kazlauskui pasidžiaugė jo gražiu bendradarbiavimu su Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga ir šio krašto mokyklomis.

O mes savo ruožtu už prasmingo renginio sumanymą ir organizavimą esame dėkingi Vilniaus „Žaros“ gimnazijos direktoriui Dmitrijui Popovui ir jo komandai, mokyklų vadovams, mokytojams ir mokiniams, kurie atvyko į šventę, tai Mickūnų gimnazijos mokytojos Ona Avižinienė ir Vaclava Šukštul,  Kalvelių „Aušros“ gimnazijos –  Edita Burvytė, Kalvelių S. Moniuškos – RomualdSeniut,  Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos – Romualda Jefremova, Vilniaus Laisvės gimnazijos mokytojai Marius Janulevičius ir Danutė Mazūrienė, Vilniaus Pavilnio pagrindinės mokyklos –  Janina Klimašauskaitė, Vilniaus P. Skorinos gimnazijos  Valentina Kovalčiuk ir didelė grupė “Žaros“  gimnazijos mokinių ir mokytojų.

Prasminga šventė baigėsi. Mes viliamės, kad šios šventės dalyviams ji paliko gilų įspūdį. Viliamės, kad nuoširdus mokinių tarpusavio bendravimas paskatins mokyklų bendradarbiavimą ir prasmingų švenčių organizavimą. Juk Naujosios Vilnios mikrorajonos turi  skaudžius mūsų istorijos priminimus.

Džiaugiamės, kad mūsų gretos vis gausėja, vis daugiau mokyklų dalyvauja mūsų organizuojamuose renginiuose ir pačios imasi iniciatyvos įvairios veiklos, kurioje Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga dalyvauja, kaip socialinis partneris. Dėkojame p. G Kazlauskui ir visiems kitiems už mūsų bendrą prasmingą veiklą ir linkime gražios vasaros.

Uncategorized , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra