Švenčiant kariuomenės ir visuomenės dieną pagerbti Lietuvos partizanai ir Laisvės gynėjai (atnaujinta)

Autorius: Data: 2012-05-21 , 10:35 Spausdinti

2012 m. gegužės 20 d., minint kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Vilniuje buvo pagerbti Lietuvos partizanai ir Laisvės gynėjai.

Šv. Ignoto bažnyčioje buvo aukojamos padėkos šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus, Simono Daukanto aikštėje vyko Valstybės vėliavos keitimo ceremonija ir Garbės sargybos kuopos karių pasirodymas. Vėliau prie Krašto apsaugos ministerijos kariai padėjo gėlių prie partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo. Partizanų pagerbimo ceremoniją užbaigė sakralinės muzikos koncertas Šv. Ignoto bažnyčioje.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiuose dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, kariuomenės vado pareigas laikinai einantis karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, kariai, jaunieji šauliai, partizanai, visuomeninių organizacijų atstovai.

Pagarba Lietuvos partizanams bus atiduota ir gegužės 26 d. Minaičiuose (Radviliškio r.) vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje prie 1949 metų Deklaracijos memorialo. Ceremonijoje dalyvaus Lietuvos partizanai su apygardų vėliavomis, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestras, Garbės sargybos kuopos kariai. 

Trečiąjį gegužės sekmadienį visuomenės ir kariuomenės suartėjimo diena būdavo švenčiama ir tarpukario Lietuvoje. Šiandien šią dieną taip pat prisimenami ir pagerbiami partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai.

Pirmą kartą Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo šventė buvo surengta 1935 metais. Šventė buvo organizuojama iki 1938 metų, vėliau ją pakeitė ištisus metus visoje Lietuvoje vykusi Ginklų fondo akcija – lėšų rinkimas kariuomenei paremti. Tarpukariu pagrindinės šventės iškilmės vyko laikinojoje sostinėje Kaune: bažnyčiose būdavo aukojamos pamaldos su šiai dienai skirtais pamokslais, pagrindinėmis Kauno gatvėmis nusidriekdavo šventinės kariuomenės ir visuomenės eisenos, pasirodydavo kariai, buvo demonstruojama technika, norintieji galėdavo išbandyti ginklus, žmonės buvo vaišinami kareiviška koše.

Nepriklausomoje Lietuvoje šventė atgaivinta 1993 metais. Vėliau šventė buvo pervadinta į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

***

Šiemet pagrindinė Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė vyks Šiauliuose, šeštadienį, gegužės 26-ąją. Pagrindinis šiųmetinės šventės akcentas – tarptautinis aviacijos šou „Plieno sparnai 2012“, kuriame dalyvaus ne tik Lietuvos karinė ir civilinė aviacija, bet ir kitų NATO šalių kariniai orlaiviai, surengsiantys ore įspūdingus pasirodymus.

Visa informacija apie šventę:

http://www.kam.lt/lt/svente.html

Vaizdo medžiaga (aut. L. Kalvaitis)

Alfredo Pliadžio nuotr.

Daugiau informacijos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/siauliuose_griaudes_kariuomenes_ir_visuomenes_svente.html

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/minaiciuose_rengiama_partizanu_pagerbimo_ceremonija.html

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/kariuomenes_ir_visuomenes_dienos_ir_aviacijos_sou_renginius_siauliuose_ves_zinomi_lietuvos_zurnalistai_g._sviderskyte_ir_e._ganusauskas.html

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra