Švėkšnoje pašventintas paminklas Tautos aukoms

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sekmadienį, 2009 m. spalio 25 d., Švėkšnos miestelio prieigose, ant taip vadinamo Parakaunyčios kalnelio, iškilmingai atidengtas paminklas Tautos aukų įamžinimui Lietuvos vardo tūkstantmečio proga.
 
Naujo paminklo atidengimui skirti renginiai prasidėjo vidurdienį šv. mišių aukojimu Švėkšnos Šv. Jokūbo katalikų bažnyčioje. Po pamaldų ten pat, maldos namuose, buvo surengtas šventinis koncertas (atlikėjai V. Vadoklienė, V. Tetenskas, G. Purlys). Ir tik po to iškilmių dalyviai patraukė prie paminklo ant Parakaunyčios kalnelio. Šventinę eiseną vedė Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras (vadovas G. Raila).
 
Paminklą atidengė Švėkšnos vidurinės mokyklos moksleiviai, jį pašventino ilgametis Švėkšnos katalikų parapijos klebonas prelatas Vincentas Petras Stukas. Iš patrankos buvo iššautos trys salvės: už Švėkšną, tautą ir Lietuvą.
 
Renginyje dalyvavo kraštietis Europos Parlamento narys Zigmantas Povilas Balčytis, Šilutės rajono savivaldybės vadovai ir vienas kitas rajono tarybos narys. Progos pasirodyti švėkšniškiams prieš lapkričio 15 d. rinkimus nepraleido ir įvairioms politinėms partijoms atstovaujantys kandidatai į LR Seimą.
 
Naujasis paminklas pastatytas istorinėje vietoje: 1831 metų liepos mėnesį ten buvo apsistojusi poilsio generolo F. Rolando sukilėlių armija, 1948 m. ant Parakaunyčios kalnelio stovėjusioje daržinėje buvo laikinai uždaryti į Sibirą tremiami žmonės. Šios dvi datos iškaltos akmens plokštėse paminklo šonuose.
 
Akmuo paminklui ant Parakaunyčios kalnelio buvo atgabentas dar pavasarį. Stilizuotą iš liepsnų į dangų besiveržiančios gulbės skulptūrą iš metalo nukalė ir ant akmens pritaisė kalvių pora iš Vilkyčių Darius ir Aida Viliai.
 
Paminklas Tautos aukoms atminti pastatytas iš aukų Švėkšnos bendruomenės iniciatyva.
 
www.siluteszinios.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Lietuvos vardo 1 000–ečio proga iškilmingai atidengtas paminklas Tautos aukų įamžinimui
2. Tai stilizuota iš liepsnų į dangų besiveržiančios gulbės skulptūra
3. Naujasis paminklas pastatytas istorinėje vietoje
4. Jis pastatytas iš aukų Švėkšnos bendruomenės iniciatyva

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra