Sveikuolių šeimininkės maistą patiekė Palangos Meilės alėjoje

Autorius: Data: 2012-09-24 , 10:54 Spausdinti

Juozas DAPŠAUSKAS

Savaitgalį, 2012 m. rugsėjo 21-23 d., Palangoje Lietuvos sveikuolių sąjunga žmones pakvietė jau į 21-ąją sveiko maisto šventę, kuri šiais metais pavadinta „Slėpinys sėkloj“, ji buvo skirta visiems, besidomintiems sveika ir pilnaverte mityba.

Anot šventės organizatorės Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentės Sigitos Kriaučiūnienės, šių metų šventei davėme pavadinima pagal Žolinčių akademijos prezidentės Danutės Kunčienės knygos pavadinimą „Slėpinys sėkloj“, nes gilintis ir atskleisti sėklų maistines savybes labai reikalinga mūsų sveikai mitybai.

Degustacijos ir šeimininkių vertinimo komisijos pirmininkė doc. chemijos mokslų daktarė, Ksavera Vaištarienė susirinkusiems šventėje sakė, kad sėklose yra visa Mendelejavo lentelė, tad jų vartojimas turiningai ir pilnavertei mitybai yra labai svarbus. Vertinimo komisijoje dalyvavęs alpinistas Vladas Vitkauskas gyrė šeimininkių išradingumą ruošiant tokį energetinį maistą, kurio pavalgius galima kopti į aukščiausias gyvenimo viršūnes.

Šventės stalai buvo išrikiuoti Meilės alėjoje – Jūratės ir Kąstyčio skvere. Pasibaigus patiekalų parodai ir vertinimo komisijos darbui, įsigiję talonėlius šventės svečiai galėjo paragauti sveikuoliško maisto. Stalai greitai buvo tušti, mažiau susipažinę su sveika mityba buvo nustebinti, kad galima taip skaniai ir išmoningai paruošti sveiką maistą naudojant sėklas ir kitus sveikus produktus.

Šių metų tradicinės šventės Šeimininkių šeimininke tapo Prienų sveikos gyvensenos klubo šeiminikė Irena Zieniuvienė, o taip pat aukščiausi konkurso įverinimai atiteko Galinai Žemaitienei už granatų sėklų arbatą, Birutei Kazlauskienei už paplotėlius su balanda.

Vertinimo komisija apdovanojimus skyrė Elektrėnų darželiui „Pasaka“ už patiekalą „Draugystės bučinukas“, Elektrėnų sveikuolių klubui už „išradingai pateiktas užtepėles“ bei Elektrėnų gimnazijai „Versmė“ už nuostabiai atskleistą sėklos temą. Panevėžio klubui už „Sesyčių-sėklyčių vilione“, už valgomus papuošaklus bei už stalo „Bitutė darbštuolė“ pusrytinį gėrimą.

Pakruojo sveikatos klubas „Valia“ gavo apdovanojimą už burnočių žiedų dešreles ir skruzdėlyną, o kauniečiui Algirdui Kapušinskui įteiktas apdovanojimas už gėrimą „Brokolis su citrina“. Česlavai Purienei, taip pat iš Kauno, už meniškiausiai pateiktus patiekalus „Zetos krepšeliai“ ir „Saulėgrąžų tortas“. Asocaicija „Vizijos“ įvertinta už rožių medų, o Ukmergės senamiesčio mokyklos komanda už patiekalą „Sveikaskonis“.

Šventės metu taip pat vyko konferencija „Sveikuomenė ir jos veiklos modeliai: ką galime padaryti geriau?“. Tema ypač aktuali, nes 2013 metus visuomeninių organizacijų iniciatyva Seimas paskelbė Sveikatingumo metais. Spalio 5 d. NVO Vilniaus savivaldybėje rinksis aptarti ką galėtų Sveikatingumo metams pasiūlyti išskirtinio, kaip papildyti, kontroliuoti ir padėti įvykdyti Vyriausybės rengiamą 2013-ųjų Sveikatingumo metų programą.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:

1, 3. Sveiko maisto šventė „Slėpinys sėkloj“ Palangoje

2. Komisijos pirmininkė K. Vaištarienė (kairėje) ne tik ragavo, bet ir žymėjosi ant popieriaus lapo pastabas

Lietuva , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra