Sveikos atostogos – sveikatos viešbučiai ir kodėl keliauti

Autorius: Data: 2019-12-31 , 11:40 Spausdinti

Sveikos atostogos – sveikatos viešbučiai ir kodėl keliauti

Six Senses Douro Valley viešbutis. Facebook nuotr.

PR

Sveikos atostogos (arba SPA atostogos) yra skirtos atsipalaidavimui, streso mažinimui ir sveikatos bei savijautos gerinimui. Daugybė SPA procedūrų, holistinė terapija ir kiti savęs palepinimui skirti SPA sprendimai gali reikšmingai pakeisti mūsų savijautą. Sveikos atostogos turi daug privalumų, pradedant streso mažinimu ir baigiant mūsų mitybos gerinimu – visa tai padeda užtikrinti gerą savijautą ir gyvenimo kokybę. Tad, nieko nelaukdami, skubame jus supažindinti su pagrindinėmis priežastimis, dėl kurių sveikos atostogos turėtų tapti kiekvieno iš jūsų pasirinkimu.

Beje, šiuo metu vienintelės informacijos lietuviškai apie sveikatos viešbučius galite rasti svetainėje https://sveikasviesbutis.lt

Geresnė sveikata ir fizinė būklė

Vieni iš svarbiausių sveikų atostogų privalumų yra susiję su mūsų sveikatos ir fizinės būklės gerinimu, nes tokios atostogos padeda mums pradėti gyventi kur kas sveikesnį ir pilnavertį gyvenimą grįžus namo į įprastą rutiną.

Pasirinkę sveikas atostogas, bendrausite su sveikatos priežiūros specialistais ir patyrusiais treneriais, kurie supažindins jus su pačiomis naujausiomis ir veiksmingiausiomis sveikatos ir fizinės būklės gerinimo metodikomis. SPA atostogos siūlo platų fizinės veiklos spektrą, kaip antai kopimas kalnais, pilateso treniruotės, plaukiojimas, tenisas, boksas ir kt., todėl galėsite pasirinkti jums patinkančią fizinę veiklą, kuri pagerins sveikatą ir fizinę formą.

Streso mažinimas

Streso mažinimas yra svarbi sveikų atostogų sudedamoji dalis, todėl, sveikai atostogaudami, turėsite neišsenkantį atsipalaidavimui ir streso mažinimui skirtų priemonių pasirinkimą – pradedant terapiniais masažais ir baigiant holistine veikla, tokia kaip joga, Tai Chi ar pilatesas.

Viso kūno masažai ir hidroterapija yra labai efektyvūs sprendimai, padedantys mažinti raumenų įtampą, o holistinė veikla gerinta lankstumą, didina raumenų tonusą, jėgą ir prisideda prie geresnės bendros savijautos. Be o, sveikų atostogų metu rekomenduojama kiekvieną dieną pasivaikščioti, nepraleisti progos paplaukioti ar išbandyti tinkamo kvėpavimo (kitaip dar vadinamo Pranajama) techniką.

Organizmo detoksikacija

Organizmo detoksikavimas sveikų atostogų metu ne tik padeda pašalinti iš organizmo per ilgą laiką susikaupusius toksinus, bet ir numalšinti jaučiamą stresą ir „išvalyti“ mintis. Išvalydami savo organizmą mes atstatome energijos balansą, atsikratome visų mūsų organizme susikaupusių kenksmingų medžiagų ir pageriname kraujotaką, tokiu būdu pagerindami organizmo – ypač kepenų, inkstų, plaučių bei odos būklę.

Organizmo detoksikavimas atostogų metu gali būti atliekamas kompleksiškai – kiekvieną dieną darant fizinius pratimus, vartojant vitaminizuotą maistą ir geriant detoksikuojančius kokteilius. Tuo tarpu specializuotos sveikos atostogos gali būti pritaikytos kiekvienam žmogui atskirai, atsižvelgiant į konkrečius lūkesčius, sudarant detoksikacijos programą ar nustatant individualią dietą.

Skausmo mažinimas

Pasirinkę sveikas atostogas, turėsite galimybę lengviau įveikti įvairius jus kankinančius skausmus. Galite pasirinkti iš įvairių siūlomų alternatyvaus gydymo būdų, kurie gali padėti sumažinti arba visiškai pašalinti fizinius skausmus, veikiant įtampos taškus ir problemines kūno vietas. Tokie alternatyvaus gydymo būdai apima psichoterapiją, refleksologiją, akupunktūrą ir sportinius masažus.

Geras miegas

Neretai SPA atostogų metu žmonės pasinaudoja miego gerinimo programomis – gydytojai gali nustatyti miego režimą, įpročius bei problematiką ir pritaikyti veiksmingą gydymą. Miego sutrikimų turintiems žmonėms gali būti taikoma akupunktūra, shiatsu, terapinis masažas, refleksologija arba reiki. Tokių programų metu šalinant miego sutrikimus taip pat dažnai būna nustatomas ir specialus bei individualizuotas mitybos planas. Miego specialistai gali patarti, kokią miego padėtį reikėtų pasirinkti, jeigu norite geriau išsimiegoti ir pailsėti.

Svorio mažinimas

Nepriklausomai nuo to, ar sveikas atostogas pasirinksite siekdami sumažinti svorį, ar tiesiog norėdami atsipalaiduoti ir pailsėti, galite būti visiškai tikri, kad atostogų metu pasieksite abu šiuos tikslus, nes nereikalingų kilogramų atsikratymą sveikos atostogos paverčia labai nesudėtingu ir net maloniu procesu.

Jeigu specialiai pasirenkate tik į svorio mažinimą orientuotas sveikas atostogas, jums gali būti taikomos kompleksinės priemonės – įvairių rūšių fizinė veikla derinama su sveikos mitybos planais. Viso šio proceso metu atliekamas fizinės būklės vertinimas, vykdoma reguliari sveikatos būklės apžiūra, teikiamos konsultacijos mitybos klausimais ir siūlomos treniruotės su asmeniniu treneriu, kuris sudaro asmeninę sporto programą, kuri padeda lengviau atsikratyti nereikalingų kilogramų ir pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Kova su senėjimu

Sveikos atostogos gali pasiūlyti ir efektyvias priemones kovai su senėjimu – kaip atrodyti ir jaustis jauniau ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Daugis sveikatos viešbučių ir SPA klinikų teikia individualizuotas odos priežiūros programas, tokias kaip veido valymas ar cheminis odos šveitimas (pilingas) rūgštimi, o taip pat gydymas, skirtas pigmentinių dėmių šalinimui, aknei, raukšlių mažinimui arba užsikimšusioms odos poroms. Taip pat gali būti pasiūlytas ir invazinis bei neinvazinis veido odos atnaujinimas, odos stangrinimas, veido raudonio ir kraujagyslinių darinių šalinimas, mezoterapija ir kitos procedūros. Grožio srities specialistai teikia konsultacijas odos priežiūros klausimais, padeda suformuoti efektyvią kasdieninę savo grožio priežiūros rutiną, kuri padeda nenukrypti nuo pasirinkto kelio pasibaigus atostogoms.

Pilnavertė mityba

SPA atostogos neįsivaizduojamos be sveikos ir pilnavertės mitybos. Poilsiautojai turi galimybę pasirinkti produktus iš jiems siūlomo labai plataus ir įvairaus šviežių, natūralių, sveikų ir pilnaverčių maisto produktų asortimento, atsižvelgdami į savo individualius poreikius ir nustatytą sveikos mitybos planą.

Be to, sveikatos viešbučiai ir SPA klinikos savo klientams gali pasiūlyti įvairių vaisių kokteilius (glotnučius), šviežiai spaustų natūralių sulčių dietas ir mitybos programas, kurios padeda greičiau pašalinti iš organizmo visus toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas. Sveika mityba turi daugybę privalumų, kurie yra prieinami poilsiautojams visų jų atostogų metu – jie gali sustiprinti savo imuninę sistemą, atsikratyti nereikalingų kilogramų, atsipalaiduoti ir išsivaduoti nuo streso bei įgauti daugiau energijos.

Prevencija

Dabartinė sveikatos viešbučių ir SPA rinka yra orientuota į sveikatos problemų prevenciją, siekiant laiku nustatyti galimas sveikatos problemas ir skiriant joms pagrindinį dėmesį. Vis daugiau SPA centrų pradeda skirti daugiau dėmesio ir streso sukeliamoms sveikatos problemoms, kurių per pastarąjį dešimtmetį gerokai padaugėjo. Taikydami prevencines metodikas, orientuodamiesi į streso mažinimo programas ir derindami jas su reguliaria fizine veikla ir sveika mityba, sveikatos viešbučiai ir SPA centrai padeda žmonėms išsaugoti gerą sveikatą ir užsitikrinti sveikesnę ateitį.

Reklama , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra