Sveikinimas prel. P. Gaidai Gaidamavičiui 99-ųjų gimimo metinių proga

Autorius: Data: 2013-01-28 , 11:00 Spausdinti

Didžiai gerbiamam kunigui prelatui Pranui Gaidai Gaidamavičiui

Sveikiname Jus 99–ųjų gimimo metinių proga.

Džiaugiamės Jūsų reikšmingais darbais siekiant sužadinti ir pakreipti žmonių mintis tikrųjų vertybių kryptimi. Jūs gerai supratote, ką reiškia žmogui netekti savo šaknų, ką reiškia netekti tikėjimo, ir puikiai tai perteikėte savo nemirtingose knygose.

Nors didelę savo gyvenimo dalį praleidote svetur, tačiau visais savo darbais, visa savo veikla kvietėte žmones neprarasti vilties, saugoti dvasines ir moralines vertybes. Visa Jūsų kūryba, o ypač „Didžiojo nerimo“ mintys nepaprastai aktualios ir šiandien – mums visiems.

Linkime geros sveikatos ir Dievo palaimos.

Vilniaus miesto Sąjūdžio tarybos vardu:

Tarybos pirmininkas Leonas Kerosierius

Atsakingasis sekretorius Algimantas Budriūnas

Istorinės grupės vadovas Gediminas Adomaitis

Vilnius, 2013 01 26

Kunigas prelatas teologijos daktaras Pranas Gaida Gaidamavičius – viena iš iškiliausių šių dienų krikščioniškosios filosofinės minties asmenybių, savo gyvenimu ir kūryba kėlusių lietuvių dvasią išeivijoje ir savo tėvynėje Lietuvoje.

1940 m. pasitraukė į Vakarus. 1950 m. atvykęs į Kanadą pradėjo dirbti ,,Tėviškės žiburių“ savaitraščio redakcijoje. 1961 m., mirus šio savaitraščio redaktoriui, žinomam Lietuvos istorikui dr. Adolfui Šapokai, perėmė šio savaitraščio redaktoriaus pareigas. 2010 m., sulaukęs garbaus amžiaus, pasitraukė iš redaktoriaus pareigų ir tais pačiais metais grįžo į Lietuvą.

2002 m. prelatas Pranas Gaida Gaidamavičius apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, 2009 m. – ordinu ,,Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Vilniaus Sąjūdžio taryba

Tarybos nariai: G. Adomaitis, A. Akelaitis, A. Ambrazas, G. Araminaitė, K. Balčiūnas, A. Barysas, S. Boreika, A. Budriūnas, J. Česnavičius, P. Dirsė, S. Eidukonis, P. Girdzijauskas, P. Gvazdauskas, R. Jakučiūnienė, L. Kerosierius, J. Kuoras, S. Makauskienė, A. Markūnienė, H. Martinkėnas, V. Masikonis, K. Milius, J. Parnarauskas, F. Petkus, B. Raila, P. Rutkauskas, G. Ruzgys, R. Simonaitis, A. Skaistys, K. Staniulevičius, L. Šalavijienė, J. Šaulys, L. Tamkevičienė, L. Veličkaitė, K. Vidžiūnas, R. Vilimienė, B. Zaviša, S. Žilinskas

Nuotraukoje: Prel. P. Gaida Gaidamavičius

Voruta. – 2013, vas. 16, nr. 4 (768), p. 16.

Katalikų kunigai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra