Sveikiname Rūtą Kėkštaitę–Mačiūnienę 80–mečio proga

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Gerbiama Rūta Mačiūniene,
Gražios sukakties proga sveikiname Jus, ištikimą ir veiklią Mažosios Lietuvos dukrą, nuoširdžią ir nenuilstančią jos tradicijų tęsėją, josios dvasinių turtų paveldėtoją, jų gyvybingumo puoselėtoją, šviesų ir taurų žmogų. Taurus žmoniškumas Jums neatsiejamas nuo ištikimybės lietuvininkų bendruomenei, jos išpažįstamam tikėjimui ir protėvių paliktoms vertybėms. Tąjį tikėjimą ir tas vertybes Jūs ne tik išpažįstate, bet ir už jas kovojate, neleidžiate joms sunykti, nešate jas kaip šviesos šaltinį ateitin. O ateitis – Jūsų giminės jaunosios kartos gyvenimas, kuris irgi tvirtai įstatytas į lietuvininkų buvimo šiame pasaulyje tąsą.
Jūsų veikimas – tai vykdymas nerašytų priesakų, kuriuos gavote iš garbingų savo giminių, palikusių neišdildomus pėdsakus atkakliuose lietuvybės išlikimo itin sunkiomis sąlygomis žygiuose. Saugodama šviesų Zaunių, Brožaičių, Juzaičių, Kalvių, Kėkštų atminimą, galite jaustis su kaupu įvykdžiusi jų paliktą įpareigojimą nešti iš jų perimtą vėliavą, kurioje įrašyta: Lietuvininkai mes esam gimę, lietuvininkai mes turim būt. Su ta vėliava rankose Jūs buvote priešakyje tų, kurie Atgimimo metais steigė Lietuvininkų bendriją Mažoji Lietuva, kurie energingai plėtojo jos veiklą ir viena iš tų, kurie keletą metų tvirtai laikė jos vairą. Kaip Mažosios Lietuvos fondo atstovė daug padarėte ir tebedarote, kad lietuvybė laikytųsi dabartiniame Karaliaučiaus krašte, kad ten veiktų lietuviškos mokyklos, kurių auklėtiniai irgi galėtų pasididžiuodami sakyti: Lietuviai esame mes gimę, lietuviai turime ir būt.
 
Jūsų asmenybės šviesa ir žmogiška šiluma spinduliuoja visiems, kas, kaip sakė Vydūnas, savo veikimu ir skaisčiu tikėjimu gyvena ir puošia iš bočių mylimą Tėvynę Lietuvą. Tą šiltą spinduliavimą ir nuolatinį palaikymą jaučiame ir mes, Mažosios Lietuvos enciklopediją kuriantieji. Didis Jums ačiū už tai. O palinkėti Jums norime vėlgi Vydūno žodžiais, kad meilė, ką yra pati aukšta šviesa, šventintų ir laimintų visus Jūsų darbus ir kiekvieną Jūsų tauraus gyvenimo valandą.
 
Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto direktorius Rimantas Kareckas
 
Sveikinimui pritaria: doc. dr. Vaclovas Bagdonavičius, Virginija Budrikienė, Nijolė Dzindziliauskienė, Vytautas Gocentas, Vytautas Kaltenis, dr. Algirdas Matulevičius, Sigitas Tutlys, Danutė Valentukevičienė, Aliutė Zimanienė, Algirdas Mikas Žemaitaitis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra