Sveika, Pivašiūnų Marija, Nuliūdusiųjų Paguoda

Autorius: Data: 2015-08-31 , 13:40 Spausdinti

Kada rugpjūčio mėnesio viduryje gamta Lietuvoje alsuoja vasaros branda, laukai ir kaimai pakvimpa šviežia rugine duona, paukščiai sušaukia ,,savo konferencijas‘‘, dėl pasirengimo emigracijai į kitus kraštus o katalikiškos bendruomenės, lankydamos savo parapijų, vyskupijos, Lietuvos net ir kaimyninės Latvijos (Agluona) šventoves dalyvauja Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų atlaidų iškilmėje ir pagarbina Švč. Mergelę Mariją.

Kelionė į Pivašiūnus

Pasvalio dekanato piligrimai Pivašiūnuose. Centre, Kaišiadorių vysk. kun. Tadas Piktas

Pasvalio dekanato Gyvojo rožinio maldininkai budėję prie Šv. Sakrameto Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos bažnyčioje , rugpjūčio ankstų rytą ( šeštadienį ) išvyko į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidus Pivašiūnuose, Pašvęstojo gyvenimo metams bei Pivašiūnų bažnyčia švenčia 190 metų jubiliejų. Kelionę palaimino Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Albertas Kasperavičius. Visų sielos ir širdys troško kuo greičiau pasiekti ir prisiliesti prie stebuklingosios Pivašiūnų Marijos.

Kelionę lydėjo rožinio malda, Švč. Mergelės Marijos litanija. Ne toli Kauno staiga išgirdome trenksmą. Sprogo padanga, reikėjo ieškoti išeities. Kilo abejonių ar pavyks pasiekti Pivašiūnus, o gal reikės grįžti į Pasvalį. Dauguma meldėsi už sėkmingą autobuso remontą ir puoselėjo mintį, kad aplankysime Pivašiūnų Mariją. Mūsų vairuotojui į pagalbą atvyko ir pats autobuso šeimininkas Petras Karoblis – ūkininkas iš Girsūdų k. (Pasvalio r.). Jis labai apgailestavo kad nespėsime pasiekti tikslo. Tačiau autobuso padangos buvo sėkmingai suremontuotos. Nors vėlavome, bet vis tik nutarėme vykti tik pirmyn, nes atrodė visiems maldininkams kad mus kviečia, kad mūsų laukia Pivašiūnuose Švč. Marija ir bando pasvaliečių piligrimų kantrybę bei pasirinkimo kelią. Už Kauno dar mus sustabdė kelio remonto darbai, tačiau įveikėme ir šias kliūtis bei pagaliau pasiekėme Pivašiūnus.

Sveika, Pivašiūnų Marija

Žinoma jau atvykome smarkiai pavėlavę, bet šv. Mišios dar buvo nepasibaigusios. Visi suklupome prie Švč. Mergelės Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos altoriaus bei paveikslo. Pasvaliečių akyse suspindo džiaugsmo ašaros, o lūpos tyliai tarė – Sveika, Pivašiūnų Marija, Nuliūdusiųjų Paguoda. Ačiū Tau, kad leidai išsipildyti mūsų lūkesčiams, neleidai mums pražūti, suteikei visiems stiprybės ir pasiaukojimo, net iškęsti nepatogumus.

Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas malda dėkojo Pivašiūnų Marijai už jos maloningą globą bei visiems atlaidų dalyviams suteikė palaiminimą.

Fatimos Dievo Motinos statulėlės palydos

Suklupome Rožinio maldai

Pasibaigus šv. Mišioms visi suklupome rožinio maldai. Rožinį vedė Pivašiūnų parapijos jaunimas. Maldą transliavo Marijos radijas. Po rožinio maldos aplankėme Švč. Mergelės Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos paveikslą, pabuvome maldoje ir tyloje. Bažnyčioje sutikome savo geradarį Petrą, kuris netik apsidžiaugė pamatęs mus, bet kartu su Pivašiūnų parapijos klebonu monsinjoru Vincu Baubliu bendravo su maldininkais bei pasirūpino šv. Mišių auka už pasvaliečius piligrimus. Šis klebono bei Petro Karoblio rūpestis dar labiau pradžiugino mūsų sielas.

Šv. Mišas aukojo kun. Tadas Piktas ir Fatimos Motinos Dievo Motinos statulos palydos

Pradedant aukoti šv. Mišias kun. Tadui Piktui, visi pagerbėme Fatimos Motinos Dievo Motinos statulą, kurį rugpjūčio 21 d. 15 val. iškilmingai iškeliavo iš Pivašiūnų, o rugpjūčio 30 d. pasiekė Tytuvėnus ir iškeliavo į Šiluvą. Šią tradiciją kaip Padėkos ir Vilties žygį puoselėja garbinga Tarptautinės Tradicijų, Šeimos ir Nuosavybės (Tradition, Pamily, Property – TPF) gynimo asociacijos delegacija. Katalikiška TPF organizacija propaguoja ir gina savo pavadinimu įvardintas vertybes ir ypatingą dėmesį skiria Dievo Motinos Marijos pagerbimui. Išlydėjus Fatimos Dievo Motinos Marijos statulėlę, šv. Mišios tęsėsi.

Kunigas Tadas savo homilijoje daug dėmesio skyrė Švč. Mergelei Marijai, kuri mus saugo nuo visokių pavojų, suteikia tikėjimo dovaną, gelbėja nuo dvasinės mirties, gydo abejingas širdis, duoda malonių mūsų sielai ir kūnui. Baigdamas homilija kun. Tadas kvietė maldininkus iš Pasvalio dekanato melsti Švč. Mergelės Marijos, Nuliūdusiųjų Paguodos, Dievo ir mūsų Motinos malonių sau, Bažnyčiai ir Tėvynei.

Pasibaigus šv. Mišioms kun. Tadas maloniai ir nuoširdžiai bendravo su pasvaliečiais.

Atminčiai visiems piligrimams iš Pasvalio buvo įteikti šv. paveiksliukai, kalendoriai su Pivašiūnų Marijos atvaizdu bei malda ,,Pivašiūnų Marijai‘‘.

Padėkoję už gautas Viešpaties malones bei Pivašiūnų Marijos globą išvykome į Pasvalį.

Grįždami į Pasvalį meldėmės …

Kelionės metu vykome kiekvienas apmąstydami tos dienos praleistą nepaprastą kartu ir prieštaringą, anot grupelės maldininkų iš Pušaloto, laiką. Meldėmės už Pašvęstojo gyvenimo metus, už kunigus ir pašaukimus , už buvimą kartu, geradarį Petrą ,vairuotoją Artūrui, savo bičiulius iš Alytaus bei kasmet gražėjančią gimtinę, Tėvynę Lietuvą, svarbų mūsų tautai istorinį įvykį – Baltijos kelią, už taiką Ukrainoje bei Pasaulyje.

Pivašiūnų Marija – Nuliūdusiųjų Paguoda

Dalinome dovanėles maldininkams

Sekmadienio rytą Pasvalio parapijos bažnyčios šventoriuje, dalinome maldininkams dovanėles – šv. paveiksliukus bei maldą Pivašiūnų Marijai. Taip norėjosi pasidalinti apie patirtas džiaugsmingas akimirkas. Tačiau vieni parapijiečiai gavę dovanėles, skubėjo pateikti nugirstus komentarus: Tai ką nepavyko kelionė? Pavėlavote į šv. Mišias? Taip norėjosi šventą sekmadienio rytą išgirsti ir kitokių pamąstymų, kurie uždegtų Dievo meilės spindulėlį. Jų tikrai buvo. Nes kiti maldininkai gavę dovanėles, bučiavo ir glaudė prie krūtinės bei kartu džiaugėsi, kad nugalėję kelionės metu įvairias kliūtis, mes laimingai pasiekėme Pivašiūnų Mariją.

Pabaigai

,,Nuliūdusiųjų Paguoda, Tavęs nuolatos šaukiasi vargų prispaustieji ir baimės apimtieji. Tavyje paguodą ir paramą suranda visi, kurie ieško Tavo pagalbos, kai šeimas ir kraštą ištinka nelaimės‘‘ ( Ištrauka ,,Malda Pivašiūnų Marijai‘‘).

 Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalio dekanato G. rožinio vadovė

Vlados Čirvinskienės nuotr.

Katalikų Bažnyčia Piligrimystė , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra