Šveicarijoje gyvenanti jaunoji lietuvių pianistė Nijolė Abarytė: „Fortepijonas – instrumentų karalius“

Autorius: Data: 2014-09-25 , 16:15 Spausdinti

Jaunųjų menininkų projektas „Iuvenes art“ startuoja jau šį šeštadienį – š. m. rugsėjo 27 dieną, 17 val. žiūrovai kviečiami į Užutrakio dvarą (Trakų raj.), o rugsėjo 28 dieną, 15 val. – į Birštono kurhauzą, kur vyks jaunosios pianistės Nijolės Abarytės ir violončelininko prof. Scotto Terzaghi koncertai. Klausytojus pavergianti lietuvių pianistė N. Abarytė pasižymi ne tik savitu atlikimu ir įdomiu požiūriu, bet ir išskirtine muzikantės gyvenimo istorija.

 

Skambinti fortepijonu – privilegija

 

Nijolė Abarytė gimė ir užaugo Vilniuje. Pirmą kartą groti fortepijonu pradėjo būdama vos ketverių, nors atlikėjos teigimu šis muzikos instrumentas ją sužavėjo dar kūdikystėje. Nijolė fortepijoną vadina instrumentų karaliumi, o meną – valgiu sielai. Jos teigimu paauglystėje ją domino ir opera, ir baletas, tačiau savuoju pasirinkimu skambinti fortepijonu ji teigia besidžiaugianti ir laiko tai tiesiog privilegija: „Tai ne amatas. Tai – privilegija, nes skambinti fortepijonu yra nuostabu“, – kalbėjo N. Abarytė. Didžiausią įtaką jos pasirinkimui, kuriuo keliu pasukti, padarė N. Abarytės fantastiška laikoma fortepijono mokytoja Sofija Laukavičiūtė. Pasak N. Abarytės, ji jaunajai atlikėjai atvėrė akis – leido suprasti, kam ji yra sukurta, padėjo išsikelti tikslus.

Šveicariją pasirinko neatsitiktinai

 Baigusi M. K. Čiurlionio menų mokyklą (mokytojos Sofijos Laukavičiūtės fortepijono klasę), absolventė mokslų tęsti išskubėjo į Šveicariją. Šiais metais sukanka jau dešimt metų, kai atlikėja apsigyveno ir pradėjo mokytis šioje šalyje. N. Abarytė pasakojo, kad buvo pakviesta studijuoti Ciuricho menų universitete, po 2003 metais vykusio koncertų turo, kurį organizavo jos mama. Atlikėja magistro studijas krimto Ciuricho ir Liucernos menų universitetuose (prof. Karl-Andreas Kolly, André Desponds, Walter Prossnitz ir Hiroko Sakagami fortepijono klase). Turbūt šie mokslai padėjo jaunajai atlikėjai pelnyti žiūrovų simpatijas – Nijolė yra laukiama ne tik Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, bet ir Graikijos festivalių dalyvė.

Sparnai dar išskleisti

 Dar studijų metais N. Abarytė tapo „Stiftung Lyra“, „American Foundation“, „Familie Graf Stipendium“ ir kitų fondų stipendininke. Pasak jos, šie įvertinimai pianistei tapo paskata tobulėti koncertuojant Europoje ir Amerikoje. Nijolė šiuo metu teigė negalinti atsakyti, kur nuleis sparnus – ar liks Šveicarijoje, ar Amerikoje, o gal grįš į Lietuvą. „Muzika yra mano namai“, – kalbėjo N. Abarytė. Atlikėja šiek tiek atskleidė savo dvejų metų planus – iki 2016 metų atlikėja ketina likti Šveicarijoje,  koncertuoti ir Amerikoje, ir Lietuvoje.

Jaunimas myli muziką

Jaunoji atlikėja, paklausta, kodėl  klasikinė muzika nėra populiari jaunimo tarpe, teigė mananti kitaip. „Drįstu abejoti. Prisimenu save ir savo draugus – kas vakarą sėdėjome operos ir baleto teatre, namų darbus atlikinėjome tiesiog ant filharmonijos laiptų“, – pasakojo N. Abarytė. Jaunoji pianistė mano, kad Lietuvoje jaunimas yra gyvas, mylintis muziką. O klasikinė muzika bręstančiai asmenybei yra lygiai taip pat svarbi kaip jaukūs stabilios šeimos namai, tvirta draugystė, dvasinė parama ir tikėjimas.

Projekte „Iuvenes art“ pasirodysiantis Nijolės ir Scotto duetas nėra naujiena muzikos padangėje – su amerikiečių kilmės violončelininku iš Ženevos prof. Scott Terzaghi Nijolė groja jau daugiau nei ketverius metus. S. Terzaghi, kaip žymaus violončelininko, laukiamo ir itin vertinamo Amerikos ir Naujosios Zelandijos universitetuose dėstytojo, patirtis puikiai dera su jaunosios kartos atlikėjos N. Abarytės novatoriškumu ir įgytu profesionalumu.

* Įėjimas mokamas. Kaina – 10 Lt. Bilietus galėsite įsigyti renginių vietoje likus valandai iki koncerto.

Organizatorius – Trakų krašto vietos veiklos grupė

Partneriai – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, Trakų kultūros rūmai, Birštono kultūros centras

Pagrindiniai rėmėjai UAB „Vilsida“, UAB „Senoji kibininė“, poilsio ir pramogų parkas TonyResort“

Informaciniai rėmėjaiTrakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, Lentvario miesto laikraštis „Klevų alėja“, Lietuvos nacionalinis istorijos laikraštis „Voruta“, laikraštis „Naujasis gėlupis“, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraštis „Gyvenimas“, „Krašto vitrina“.

 

„Iuvenes art“ atstovė spaudai

Evelina KISLYCH, tel. 86 4666 793, el. p. kislych.evelina@gmail.com

Kultūra LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra