Šveicarai vienai Kauno bažnyčiai padovanojo vargonus

Autorius: Data: 2011-03-31, 08:10 Spausdinti

Loreta MAČIULIENĖ

Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje įrengti nauji vamzdiniai vargonai, praneša LTV Naujienų tarnyba.

Mažai naudotus 2 manualų, 21 registro vamzdinius vargonus jėzuitams padovanojo viena šveicarų parapija. Kauniečiams tereikėjo sumokėti už jų sumontavimą.

„Ta parapija negarantavo, kad darbai, kurie susiję su vargonų perkėlimu – išmontavimu, transportavimu ir čia instaliavimu bei suderinimu, bus apmokėti jų lėšomis“, – sakė kun. Gintaras Vitkus SJ, Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijolas.

„Pfluger“ firmos meistrai iš Austrijos, dar prieš statydami vargonus, įvertino bažnyčios erdvę – atlikę akustinius skaičiavimus nusprendė, kad intrumento vamzdžių skambesį čia pavyks pritaikyti.

„Jie yra nepaprastai geros sudėties. Metalo lydinys ir nepaprastai geros kokybės mediena, vamzdynai – tai yra viena iš svarbiausių gerų vargonų skambėjimo priežasčių“, – sakė Kauno religinės muzikos centro direktorė Dalia Jatautaitė.

Pasak dešimtmetį bažnyčioje veikiančio Religinės muzikos centro vadovės, beliko sutvarkyti instrumento griežyklą ir naujaisiais vargonais bus galima groti ne tik Mišiose, bet ir rengti koncertus.

Nauja muzikinė erdvė, tikimasi, pritrauks ir žinomų užsienio vargonininkų, kurie iki šiol retai užsukdavo į Kauną, nes pagrindiniai miesto vargonai arkikatedroje bazilikoje vis dar laukia restauracijos.

LTV „Panorama“

www.lrt.lt

Katalikų parapijos , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra