Švedijos Ministras Pirmininkas Lietuvos Premjerui perdavė rašytojo ir diplomato I. Šeiniaus archyvą

Autorius: Data: 2011-03-15 , 15:17 Spausdinti

2011 m. kovo 15-ąją, minint Lietuvos ir Švedijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmetį, Lietuvos Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui Švedijos Ministras Pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas perdavė lietuvių ir švedų rašytojo, Lietuvos diplomato Igno Šeiniaus archyvą.

Jame kartu su I. Šeiniaus knygomis bei raštais yra ir ypač reikšmingos rezoliucijos bei dokumentai iš Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo išvakarėse užsienyje vykusių lietuvių politinių konferencijų. Šie dokumentai atspindi Lietuvos diplomatinės tarnybos veiklą okupacijos laikotarpiu.

„Drauge su grįžtančiu į Lietuvą mūsų diplomato ir rašytojo Igno Šeiniaus archyvu grįžta ir mano šviesios atminties mamos, literatūros mokslininkės, habilituotos mokslų daktarės Janinos Žėkaitės darbai. Ji daug dėmesio skyrė I. Šeiniaus asmenybės ir jo kūrybos tyrinėjimams. Mama yra išleidusi monografiją ir apie kitą įžymų Lietuvos diplomatą ir menininką – Jurgį Savickį, o mano tėvas – literatūrologas Vytautas Kubilius – rašė apie diplomatus ir kūrėjus Oskarą Milašių ir Jurgį Baltrušaitį“, – priimdamas I. Šeiniaus archyvą kalbėjo Premjeras A. Kubilius.

Neoficialiu Lietuvos diplomatu Švedijoje I. Šeinius tapo, kai 1915 metais buvo pasiųstas dirbti Lietuvių draugijos nukentėjusiems nuo karo šelpti Stokholmo skyriaus įgaliotiniu. 1954 metais Lietuvos diplomatijos vadovui Stasiui Lozoraičiui paprašius, I. Šeinius sutiko būti Lietuvos atstovu Skandinavijos valstybėse.

Spaudos tarnyba

Lietuva - Švedija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra