Švedija pakvietė Lietuvą prisijungti prie Europos Sąjungos Šiaurės šalių kovinės grupės

Autorius: Data: 2012-08-24 , 16:29 Spausdinti

Švedija oficialiai pakvietė Lietuvą prisijungti prie jos vadovaujamos Europos Sąjungos Šiaurės šalių kovinės grupės 2015 metų pirmąjį pusmetį. Tokį kvietimą Švedijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Cecilia Ruthström-Ruin, pateiktą Švedijos gynybos ministrės Karin Enström laiške, adresuotame krašto apsaugos ministrei Rasai Juknevičienei, 2012 m. rugpjūčio 24 d., perdavė krašto apsaugos viceministrui Vytautui Umbrasui.

„Tai itin svarbus Lietuvos kariuomenei projektas, suteiksiantis galimybę prisijungti prie vieno iš pamatinių Europos Sąjungos operacinių pajėgumų,“ – sakė krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas.

Pasak viceministro, Lietuvos dalyvavimas Šiaurės šalių kovinėje grupėje ne tik prisidės prie europinių greitojo reagavimo pajėgumų didinimo, bet ir sustiprins regioninį Šiaurės ir Baltijos šalių gynybinį bendradarbiavimą.

Lietuva apie savo ketinimą prisijungti prie Šiaurės šalių kovinės grupės buvo deklaravusi jau prieš keletą metų.

Šioje kovinėje grupėje be Lietuvos ir Švedijos taip pat planuoja dalyvauti Norvegija, Suomija, Airija ir Estija.

Planuojama, kad Šiaurės šalių kovinė grupė budės pirmąjį 2015 metų pusmetį. Šiaurės šalių kovinė grupė jau yra budėjusi pirmąjį 2008 ir 2011 m. pusmetį. Ji yra laikoma viena iš geriausiai sukomplektuotų kovinių grupių Europos Sąjungoje.

Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės. Tokį vienetą sudaro iki 2 tūkst. karių.

2010 m. pirmąjį pusmetį Lietuva dalyvavo bendroje Lenkijos Vokietijos, Slovakijos, Lietuvos ir Latvijos ES kovinėje grupėje. Taip pat 2011 m. pirmąjį pusmetį budėjusiai Nyderlandų, Vokietijos, Suomijos, Austrijos ir Lietuvos kovinei grupei buvo skirtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandenvalos vienetas. 2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva dalyvaus Jungtinės Karalystės vadovaujamoje kovinėje grupėje kartu su švedais ir latviais. Lietuva Jungtinės Karalystės vadovaujami kovinei grupei planuoja skirti pėstininkų kuopą.

Kvietimo faksimilė (anglų k.)

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra