Svečiai iš Švedijos aplankė savo protėvių žemę

Autorius: Data: 2014-09-10 , 14:55 Spausdinti

Liepos 11 dieną Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokykloje svečiavosi Igno Šeiniaus proanūkė Åsa Gylfe su vyru Matti Larsson, 14 metų dukterimi Eira, 12 metų sūnumi Tor ir jaunyle dviejų metukų dukryte Liv. Šeima į Lietuvą atvažiavo savarankiškai, nusprendę aplankyti savo prosenelio ir proprosenelio gimtinę.

Åsa Gylfe su šeima gyvena šiaurės Švedijoje, didžiausiame Norlando mieste –  Umea.  Miestas įsikūręs ant Botnijos įlankos kranto, jame gyvena apie 76 tūkstančius  gyventojų. Ponia Asa dirba Umea universiteto, Klinikinės mikrobiologijos katedroje, klinikinės bakteriologijos srityje. Matti Larsson yra AB „Zordix“ kompiuterinių žaidimų kūrimo kompanijos generalinis direktorius.

Pirmiausia svečiai mokyklos pirmojo aukšto koridoriuje apžiūrėjo dokumentinę parodą „Ignas Šeinius: tarp Švedijos ir Lietuvos“. Kadangi parodos stenduose informacija pateikta dviem kalbom – anglų ir lietuvių, – vertėjo nereikėjo. Vertėjo prireikė mokyklos muziejuje. Įdomų lietuvių kalbos mokytojos Romos Vareikienės pasakojimą vertė dvi anglų kalbos mokytojos Rasos Rulevičiūtės mokinės – Justė Rutkauskaitė ir Justina Rakauskaitė. Pasak mokytojos Rasos tai buvo puiki anglų kalbos netradicinė pamoka, lyg ir egzaminas, kurį merginos išlaikė puikiai. Be jokio vertėjo su svečiais anglų kalba bendravo ir mokyklos direktorius Pranas Kamienas.

Be jokių turistinių agentūrų į Lietuvą atvykę rašytojo Igno Šeiniaus ainiai džiaugėsi šiltu priėmimu, su kaupu viršijusį jų lūkesčius. Svečiai buvo net mokykliniu geltonuoju autobusiuku pavėžinti, – aplankė Šeiniūnų kapinaites, kur ant Igno Šeiniaus mamos Marijos Jurkūnienės kapo padėjo gėlių, o Šeiniūnuose  nusifotografavo prie liaudies skulptoriaus Ipolito Užkurnio iš ąžuolo išdrožto stogastulpio Ignui Šeiniui. Mokytoja Roma Vareikienė papasakojo, kad 1999 metais, minint rašytojo 110-ąsias gimimo metines, mokyklai suteiktas rašytojo Igno Šeiniaus vardas ir įkurtas muziejus. Tais pačiais metais įkurtas Šeiniūniečių klubas, kurį lanko 5-10 klasių mokiniai, o didžiausias klubo veiklos rėmėjas buvo – Irvis Šeinius.

Svečiai maloniai nustebo sužinoję, kad kiekvienais metais Bagaslaviškio Igno Šeiniaus mokykloje vyksta rašytojo Igno Šeiniaus metinių paminėjimas, kuriame dalyvauja beveik visos rajono mokyklos, kad kiekvienais metais pavasarį vyksta jau tradiciniu tapęs estafetinis bėgimas aplink gimtąjį Igno Šeiniaus Gelvanės ežerą. 2003 metais prasidėjęs, šiemet jau 11-asis bėgimas buvo skirtas 125-osioms rašytojo gimimo metinėms pažymėti.

Nei apsiniaukęs dangus, nei lietus netrukdė idomiam pokalbiui ir maloniam bendravimui. Svečiai džiaugėsi pamatę, jog jų protėvių žemėje gyvena paprasti ir nuoširdūs žmonės.

 Remigijus Bonikatas

Buvo skelbtas “Širvintų kraštas„, 2014 m. liepos 16 d.

Nuotraukos:

Svečiai iš Švedijos apžiūri dokumentinę parodą „Ignas Šeinius: tarp Švedijos ir Lietuvos.

Šeiniūnų kapinėse Åsa Gylfe padėjo gėlių ant prosenelio mamos Marijos Jurkūnienės kapo.

Svečiai panoro nusifotografuoti prie liaudies skulptoriaus Ipolito Užkurnio iš ąžuolo išdrožto stogastulpio Ignui Šeiniui.

 

Europa , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra