Švč. Mergelės Marijos Gimimo iškilmės Krekenavoje

Autorius: Data: 2012-09-20 , 11:03 Spausdinti

Vlada ČIRVINSKIENĖ, LKMS valdybos narė, Pasvalio Katalikių Moterų draugijos pirmininkės pavaduotoja, Pasvalys

Rugsėjo 8 d. Švč. Mergelės Marijos Gimimo iškilmės. Ta proga nuo pirmo rugsėjo sekmadienio bažnyčiose rengiami iškilmingi atlaidai.

Ypatingi atlaidai rengiami Šiluvos bažnyčioje (Raseinių r.), kurioje kabo stebuklingu laikomas Švč. Mergelės Marijos paveikslas. Pakiliai Dievo sūnaus Motinos Švč. Mergelės Marijos Gimimas buvo švenčiamas Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje.

Į Dievo namus rinkosi maldininkai

Tą iškilmingą dieną į papuoštus pačiais gražiausiais rudeniškais astrų žiedais Dievo namus rinkosi Marijos legiono maldininkai ne tik iš Krekenavos, bet ir iš Panevėžio bei Pasvalio dekanatų. Juos, su spinduliuojančia meile akyse, pasitiko Krekenavos bazilikos klebonas Gediminas Jankūnas, kanauninkas Petras Budriūnas, sesuo Loreta ir Krekenavos parapijos maldininkai. Visi bažnyčioje suklaupę meldėsi Švč. Mergelei Marijai. Kalbėjo legiono maldas bei rožinio I dalį „Džiaugsmo slėpiniai“. Pasibaigus legiono maldoms, s. Loreta mus, pasvalietes maldininkes, pakvietė adoracijai ir aprengė baltutėliais iškilmingais bažnytiniais drabužiais. Adoruodamos kartu su maldininkėmis iš Krekenavos, pajutome didingą palaimą, o širdys tarsi šokinėjo iš džiaugsmo.

Iškilmingas šv. Mišias aukojo klebonas Gediminas Jankūnas

Iškilmingas šv. Mišias aukojo klebonas teol. m. dr. G. Jankūnas. Jam talkino alt. kanauninkas Petras Budriūnas. Klebonas savo homilijoje didelį dėmesį skyrė Švč. Mergelei Marijai. Kalbėjo, kad tarnavimas Bažnyčiai reiškia tą patį, kaip ir apaštalavimas, evangelizacija, kad laisvi nuo vidinių ir išorinių kliūčių, galėtume galutinai įvykdyti Kristaus mums pavestą uždavinį: visus žmones vesti į amžinąjį gyvenimą.

Švč. M. Marija mums šiame darbe padeda savo pavyzdžiu, užtarimu ir pagalba. Ji moko gyventi ne dėl savęs, o dėl Jėzaus. Švč. M. Marija trokšta, kad niekas iš Jos vaikų nežūtų. O kita svarbi Jos dovana yra ta, kad Ji žmonėse pažadina artimo meilę, jog visada trokštume padėti kitiems, mumyse auklėja apaštališką dvasią. Niekada, ypač nuo pasiaukojamo valandos, mūsų gyvenime nėra mažų ir nesvarbių dalykų. Kiekvienas dalykas gali būti ir yra Jos ženklas. Jos malonė: perspėjimas, prašymas, kvietimas. Kiekvienas dalykas turi apibrėžtą gilią prasmę. Švč. M. Marijai padedant, mes turime išmokti skaityti nuostabioje asmeninio gyvenimo knygoje, kad atsektume visų įvykių gilesnę prasmę.

Baigdamas savo homiliją klebonas visus Marijos legiono narius bei maldininkus kvietė būti Dievo įrankiais Švč. M. Marijos kelyje.

Krekenavos parapijoje įsikūrė Marijos legiono prezidiumas

Šios šventės proga iškilmingą pažadą davė keturi aktyvieji legionieriai. Tokiu būdu 2012 m. rugsėjo 8-ąją Krekenavos parapijoje įsikūrė Marijos legiono prezidiumas „Malonių versmė“.

Naująjį prezidiumą pasveikino klebonas G. Jankūnas, alt. kanauninkas Petras Budriūnas, sesuo Loreta, „Malonių tarpininkė“ Panevėžio vyskupijos Curija – prezidiumas (pirmininkė Zofija Zakarevičienė) ir maldininkai iš Krekenavos, Panevėžio bei Pasvalio.

Agapė – bažnyčios bendruomenės namuose

Pasibaigus šv. Mišioms visi buvo pakviesti į bažnyčios bendruomenės namus. Čia jau laukė šių namų šeimininkių paruošti garuojantys cepelinai bei įvairiausiais valgiais padengti stalai. Palaiminus suneštas gėrybes, prasidėjo agapė bei nuoširdus bendravimas. Giedojome giesmes, dainavome patriotines dainas.

Nepralenkiamas dainininkas buvo klebonas Gediminas, jam pritarė visi susirinkusieji.

Atsisveikindamos padėkojome šventės organizatoriams ir išvykome kupinos Viešpaties ir Švč. Mergelės Marijos malonių.

Autorės nuotr.

Nuotraukoje: Prezidiumo narius laimina Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos klebonas teol. m. dr. G. Jankūnas

Religija , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra