Šv. Velykų laukimas Prezidentūroje – su margučiais ir verbomis

Autorius: Data: 2012-03-20 , 14:18 Spausdinti

2012 m. kovo 20 d. (Vilnius).

Šį sekmadienį, kovo 25 dieną 13 val., Prezidentūra Lietuvos žmones ir šalies svečius kviečia į visiems atvirą renginį „Velykų belaukiant…“, organizuojamą kartu su Vilniaus etninės kultūros centru.

Artėjančių Velykų nuotaiką kurs rašytojai, tautodailininkai ir muzikantai. Lankytojai galės ne tik daugiau sužinoti apie Velykų tradicijas ar paklausyti lietuvių liaudies dainų, bet ir patys išmokti rišti verbas, marginti kiaušinius vašku ar žaisti senuosius lietuviškus žaidimus.

Renginyje dalyvaus Nacionalinės premijos laureatas rašytojas Marcelijus Martinaitis, šiemet išleidęs naują originalios struktūros ir formos knygą „Marcelijaus margučiai“. Lankytojų lauks atviras pokalbis su rašytoju apie jo vaikystės Velykas ir margučių skutinėjimą, kaip tam tikrą gyvenimo filosofiją.

Vienos iš didžiausių verbų pasaulyje autorė Agata Granicka su lankytojais dalinsis verbų rišimo paslaptimis. Šio meno išmokusi iš senelės ir mamos, tautodailininkė visus norinčius pamokys, kaip patiems surišti tradicinę verbą.

Renginio svečiai taip pat galės išmokti kiaušinių marginimo vašku technikos, su kuria supažindins tautodalininkė Laisvė Ašmonaitienė.

Lankytojus liaudies dainomis ir žaidimais linksmins folkloro grupė „Aglija“ (vad. A. Klova) bei kanklininkė Justina Mileškaitė. Renginį ves tautodailininkė Marija Liugienė.

Renginys nemokamas, tačiau prašome visus, norinčius dalyvauti, iš anksto (iki kovo 23 d.) registruotis telefonu 8 5 266 4073 arba el. paštu ekskursijos@prezidentas.lt., nurodyti vardą, pavardę ir asmens kodą.

Atvykstant būtina su savimi turėti pasą arba kitą galiojantį asmens dokumentą

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Kultūra , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra