Šv. Pauliaus atsivertimo šventės mišparai. Maldų savaitės už krikščionių vienybę pabaiga

Autorius: Data: 2013-01-26 , 17:21 Spausdinti

Penktadienio (2013 01 25) vakarą Šv. Pauliaus bazilikoje už Romos miesto sienų popiežius Benediktas XVI vadovavo šią dieną švęstos apaštalo šv. Pauliaus atsivertimo šventės antriesiems mišparams, kuriais užbaigiama nuo praėjusio penktadienio švęsta kasmetinė Maldų savaitė už krikščionių vienybę.

Pradėdamas homiliją, popiežius Benediktas pasveikino mišparuose dalyvavusius Bažnyčių ir krikščioniškųjų bendrijų atstovus – Konstantinopolio patriarcho atstovą arkivyskupą Genadijų, Kenterberio arkivyskupo atstovą kanauninką Richardsoną, Tarptautinės bendros katalikų ir Rytų ortodoksų Bažnyčių teologinio dialogo komisijos narius, su kuriais atskirai jau turėjo progos susitikti penktadienio rytą, ekumeninio Bossey instituto iš Šveicarijos studentų grupę, taip pat savo bendradarbius – Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininką kardinolą Kurtą Kochą ir neseniai paskirtą Šv. Pauliaus bazilikos už Romos miesto sienų arkikunigą kardinolą Jamesą Michaelą Harvey

Šiuos mišparus švenčiame pernai spalio 11-ąją pradėtų Tikėjimo metų kontekste, – sakė Popiežius homilijoje. To paties tikėjimo bendrumas yra ekumenizmo pamatas. Kai dialoge pirmenybė skiriama tikėjimui tuomet tampa įmanoma visiškai pasikliauti Dievo veikimu, esant įsitikinusiems, jog patys mes vienybės sukurti negalime, bet, kad Šventoji Dvasia mus veda į visišką vienybę, padeda mums atpažinti kitų Bažnyčių ir bendruomenių dvasinius turtus.

Matome, kad dabartinėje visuomenėje tikėjimas turi vis mažiau įtakos asmeniniam ir bendruomeniniam gyvenimui. Tai iššūkis visoms Bažnyčioms ir bendruomenėms. Vienybė yra būtina priemonė, beveik sąlyga, jei norime, kad mūsų skelbimas įtikintų dar nepažįstančius Viešpaties arba tuos, kurie beveik visiškai užmiršo brangiąją tikėjimo dovaną. Dabartiniam ekumeniniam judėjimui davė pradžią suvokimas, kad skandalinga krikščionių nevienybė labai kenkia misionieriškai veiklai. Visišką ir regimą krikščionių vienybę mes suvokiame kaip labiausiai reikalingą aiškaus liudijimo sąlygą. Tad siekdami visiškos vienybės turime siekti kuo glaudesnio Kristaus mokinių bendradarbiavimo skelbiant tikėjimą šiuolaikiniam pasauliui. Šiandien jaučiame didžiulį susitaikinimo, dialogo, vieni kitų supratimo poreikį. Šį poreikį suvokiame ne tik moralinėje perspektyvoje, bet kaip krikščioniškojo autentiškumo sąlygą, būtiną, jei norime, kad mūsų veikimas turėtų įtakos dabartinam pasauliui, – kalbėjo Popiežius Maldų savaitę už krikščionių vienybę užbaigiančių mišparų homilijoje. (Vatikano radijas)

Vatican Radio nuotr.

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra