Šv. Mykolo Arkangelo koncertas – kultūros vakaras „Mykolo Kleopo Oginskio polonezų kelias 2016. Sugrįžimas į Tėvynę“

Autorius: Data: 2016-06-29 , 14:24 Spausdinti

Šv. Mykolo Arkangelo koncertas – kultūros vakaras „Mykolo Kleopo Oginskio polonezų kelias 2016. Sugrįžimas į Tėvynę“

Kviečiame Jus į Švento Mykolo arkangelo festivalio antrąjį koncertą – kultūros vakarą „Mykolo Kleopo Oginskio polonezų kelias 2016. Sugrįžimas į Tėvynę“. Renginys vyks Žemaitijos kolegijos aktų salėje (Rietavas, L. Ivinskio g.5, Rietavas). liepos 3 dieną, sekmadienį, 19 – 20.30 val.

Koncertas prasidės edukacine programa ,,Sugrįžimas į Tėvynę“. Koncerte dalyvauja Baltarusijos Maladečino M. K. Oginskio muzikos kolegijos simfoninis orkestras. Orkestro vadovas ir vyr. dirigentas Grigorijus Soroko. Koncerto vedėjas – Vytautas Rutkauskas.

Pirmoji bažnyčia Rietave įsteigta ne vėliau, kaip 1529 m. Ji buvo medinė, kiek stambesnė už aplinkinius namus. XIX a. viduryje, Rietavą valdant Irenėjui Kleopui Oginskiui, atlikus pagrindinius dvaro ir miestelio pertvarkymo darbus, nutarta statyti naują bažnyčią. Ją suprojektavo architektas Ignas Janavičius. Vyskupas M. Valančius 1853-ųjų birželio 9 dieną pašventino bažnyčios kertinį akmenį ties Didžiuoju altoriumi.

 

Didysis altorius (tikriausiai ir kiti bei krikštykla) buvo padarytas Briuselyje – skulptoriaus Leono Bukno (Leon Boucneau). Su Drezdeno meistru Karlu Eduardu Jemlichu buvo sudaryta sutartis padaryti vargonus. Bažnyčios statyba atsiėjo pusę milijono aukso rublių. 1874 m. romėniško (Venecijos) stiliaus, viena iš gražiausių Žemaitijoje bažnyčia buvo baigta įrengti. Bažnyčia labai išgarsėjo Rietave įkūrus orkestro mokyklą, įvedus elektrą.

 

Kvietimas į koncertą – kultūros vakarą

Šv. Arkangelo Mykolo festivalis džiugins koncertais ir renginiais net iki spalio.
Rietavo Oginskių kultūros muziejaus nuotr.

Renginiai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra