Šv. Kazimiero 555 metinėms – proginė dovana Valdovų rūmams

Autorius: Data: 2013-10-07 , 14:22 Spausdinti

Salomėja PRANAITIENĖ, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Minint Lietuvos globėjo šventojo Kazimiero 555-tąsias gimimo metines, Valdovų rūmams padovanota bareljefinė lenta, praturtinsianti šventajam Kazimierui skirtą espoziciją.

Greta Vilniaus Arkikatedros, kurioje saugomos šventojo Kazimiero relikvijos, eantiems Valdovų rūmams padovanota bareljefinė lenta. Taip Lietuvos kilmingųjų organizacija- šventojo Kazimiero ordinas iškilmingai mini karalaičio 555 tąsias gimimo metines.

„Pažymime mūsų vienintelio šventojo, kuris jungia Lietuvos ir Lenkijos tautas, bažnyčią, mūsų tikėjimą su mūsų Gediminaičių gimine, gimtadienį“, – skelbė Lietuvos Šv. Kazimiero ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas.

„Turime net keletą vietų ekspozicijose, kurios susijusios su šv. Kazimieru. Pati artimiausia yra perėjimo salė į Šv. Kazimiero koplyčią, į Arkikatedrą. Mes tą salę taip ir vadiname – šv. Kazimiero sale, nes ten yra ekspozicija apie šv. Kazimierą.Tad, manau, kad šis bareljefas papuoš tą salę“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Pagerbti šventojo karalaičio atminimo atvyko svečiai ir iš kitų Europos ordinų, tarp jų ir Romos šventojo Kazimiero ordino magistras. Beje, pasaulyje vienintelis šventojo Kazimiero paminklas šio ordino pastatytas viename Italijos miestų.

Pasak lietuviškojo ordino, užsiimančio švietėjiška ir labadaringa veikla, vadovo, toks paminklas šventajam turėtų atsirasti ir Lietuvoje.

Šventojo Kazimiero ordinas tęsia tradiciją – pagerbti Lietuvai nusipelnusius žmones apdovanojimas įteiktas iškiliam muzikui profesoriui Sauliui Sondeckiui.

valdovurumai.lt nuotr.

www.lrp.lt

Valdovų rūmų muziejus , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra