Šv. Jonas XXIII sugrįžta į gimtąjį miestelį

Autorius: Data: 2018-05-26 , 09:54 Spausdinti

Šv. Jonas XXIII sugrįžta į gimtąjį miestelį

Jonas XXIII 

www.vaticannews.va

Ketvirtadienį, gegužės 24 d., prasidėjo urnos su popiežiaus šv. Jono XXIII palaikais „piligrimystė“ į šiaurės Italijos Bergamo miestą ir šalia esantį Sotto il Monte miestelį, kuriame šventasis popiežius Jonas gimė 1881 m.

Relikvijos į šventojo popiežiaus gimtinę parvežamos minint kelias su jo gyvenimu ir vadovavimu Bažnyčiai susijusias sukaktis: šiemet sukanka 60 metų nuo jo išrinkimo popiežiumi (1958 spalio 28), 55 metai nuo jo garsiosios enciklikos „Pacem in Terris“ paskelbimo (1963 balandžio 11) ir 55 metai nuo šventojo popiežiaus mirties (1963 birželio 3).

Urnos su palaikais „piligrimystės“ pagrindinis tikslas – Sotto il Monte miestelis, apie kurį Jonas XXIII yra pasakęs: „Viskas prasideda krašte, kuriame esi gimęs, o po to žingsnis po žingsnio keliaujama į dangų“. Tačiau prieš pasiekdama šventojo popiežiaus gimtąjį miestelį, urna tris dienas sustos Bergame – vyskupijos centre, kuriame būsimas šventasis praleido nemažai metų ir kuris jam visada išliko brangus. Urna su šventojo relikvijomis aplankys kunigų seminariją, kurią, beje, būsimas popiežius statydino, taip pat kalėjimą ir ligoninę, minint Jono XXIII apsilankymus Romos kalėjime ir pediatrinėje Bambin Gesù ligoninėje. Visą dieną urna bus išstatyta Bergamo katedroje.  Šeštadienio vakarą Bergamo katedroje bus aukojamos Mišios ir jų metų teikiami kunigystės šventimai.

Po sekmadienio Mišių Bergamo katedroje, prasidės antroji kelionės dalis – vakare urna su palaikais pasieks Sotto il Monte. Miestelio bažnyčioje piligrimai ją galės lankyti ir melstis, prašydami savo kraštiečio šventojo popiežiaus užtarimo, iki birželio 10-osios. Priešpaskutinės dienos vakarą, šeštadienį, birželio 9-ąją, Mišias Sotto il Monte bažnyčioje aukos Vatikano Valstybės sekretorius kard. Pietro Parolin. Sekmadienį, paskutinę dieną, bus aukojamos padėkos Mišios, kurioms vadovaus vietos vyskupas, ir urna iškeliaus atgal į Romą, sugrįš į Šv. Petro baziliką. (JM / VaticanNews)

https://www.vaticannews.va/lt/baznycia/news/2018-05/sv-jonas-xxiii-sugrizta-i-gimtaji-miesteli.html

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra