Suvalkų sutarties pasirašymo ir jos sulaužymo 90-mečio minėjimas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 9 d. buvo paminėtas Suvalkų sutarties pasirašymo ir jos sulaužymo 90-metis. Pirmoji renginio dalis – konferencija – vyko Vilniaus Rotušėje.
 
Prelegentai skaitė pranešimus: akad. Antanas Tyla „Vilniaus krašto užgrobimas, sulaužius Suvalkų sutartį“, Europos Parlamento narys, prof. Vytautas Landsbergis „Didžioji Juzefo Pilsudskio klaida“, dr. Kazimieras Garšva „Vilniaus krašto okupacijos padariniai“, Seimo narys Gintaras SongailaLenkijos ir Lietuvos ateitis – ar įmanoma pasitikėti?“.
 
Didelio auditorijos dėmesio ir palaikymo sulaukė Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos moksleivė Katažyna Andriuškevič, perskaičiusi savo rašinį „Lenkijos okupacijos (1920–1939) pasekmės Rytų Lietuvai“. Ji šios gimnazijos rašinių konkurso „Lenkijos okupacijos pasekmės Rytų Lietuvoje“ pirmosios vietos laureatė. Tad minėjime nuskambėjo ir tikrasis jaunimo balsas iš Rytų Lietuvos.
 
Po pranešimų buvo meninė programa, kurią gražiai ir didingai atliko Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“ (vadovas Tadas Šumskas).
 
Antroji minėjimo dalis vyko Rasų kapinėse, kur buvo pagerbti žuvusieji kovose už Lietuvos Nepriklausomybę ir Vilniaus kraštą. Buvo atvykę ir Pabradės „Ryto“ gimnazijos moksleiviai. Dalyvavo Garbės sargybos kuopos orkestras, kariai.
 
Renginio vedėjas Vilniaus Rotušės ceremonmeisteris Saulius Pilinkus pasidžiaugė, kad šiemet į minėjimą susirinko nemažas būrys žmonių, ypač jaunimo.
 
Minėjimą rengė: Kultūros ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Švietimo ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus Rotušė, „Vilnijos“ draugija, Lietuvos Sąjūdis
 
Kai kurių konferencijos prelegentų pranešimai pateikiami laikraštyje „Voruta“ (2010 m. spalio 23 d., nr. 20 (710)) ir „Vorutos“ svetainėje.
 
„Vorutos“ inform.
 
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Suvalkų sutarties 90-mečio minėjimo dalyviai Rasų kapinėse
2. Minėjimo akimirka. Iš kairės: prof. Vytautas Landsbergis, akad. Zigmas Zinkevičius
3. Garbės sargybos kuopos kariai Rasų kapinėse
 
Voruta. – 2010, spal. 23, nr. 20 (710), p. 1, 10.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra