Sutvarkytas dar vienas piliakalnis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. birželio 5 d. visų seniūnijų atstovai rinkosi prie Šylių (Brokorių) piliakalnio. Jau tapusi gražia tradicija kiekvienais metais bendromis jėgomis sutvarkyti po vieną Savivaldybės teritorijoje esantį piliakalnį, šiemet tai padaryta Šylių seniūnijoje. Seniūnijų sueiga „Puoselėkime ir džiaukimės gimtinės kultūra“ buvo skirta Lietuvos tūkstantmečiui ir įstojimo į Europos Sąjungą penkmečiui paminėti.

Tokių sueigų metu jau sutvarkyti Akmeniškių, Lazduonėnų, Žakainių piliakalniai. Iš viso Šilutės rajono savivaldybėje yra 11 piliakalnių, kurie saugomi valstybės ir yra paskelbti kultūros paveldo objektais.
 
Be abejo, didžiausią darbą atliko Gardamo seniūnijos gyventojai padedami vyriausiojo specialisto gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus konsultacijomis. Apie piliakalnį buvo iškirsti krūmokšniai, smulkūs medeliai, papėdėje sutvarkyta aikštelė, įrengta laužavietė, pastatyti suoliukai iš rastų. Šventės diena pasirinkta neatsitiktinai, nes ši diena (birželio 5 d. ) visame pasaulyje minima kaip Aplinkos apsaugos diena.
Sueigoje dalyvavę Savivaldybės vadovai – meras Virgilijus Pozingis ir Administracijos direktorius Šarūnas Laužikas – padėkojo gardamiškiams už gražios iniciatyvos palaikymą, savo krašto puoselėjimą. Gražia tradicija džiaugėsi ir šiose vietose užaugęs bei dabar ūkininkaujantis Povilas Gečas.
Gardamo seniūno Tomo Balčyčio paskatinti ir į komandas pasiskirstę sueigos dalyviai piliakalnio papėdėje šoko, dainavo lietuvių liaudies dainas, prisiminė senolių žaidimus. Kolegas iš kitų seniūnijų linksmino Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotojai ir kaimo kapela, vadovaujama Valerijono Krutikovo. Vėliau šeimininkės pakvietė paragauti kulinarinio paveldo patiekalų: raugintų kopūstų sriubos, bulvių su lupenomis, kastinio, naminio sūrio, duonos, pyragų, atsigerti giros ir naminio alaus
Sueigos metu nebuvo nutarta kur kitąmet vyks seniūnijų sueiga, bet be užuolankų Administracijos direktorius Š. Laužikas davė suprasti, kad tvarkomų kultūros paveldo objektų yra ir Rusnės saloje bei Ventėje. Tad, ko gero, kitais metais Savivaldybės seniūnijų darbuotojai rinksis arba Rusnės, arba Kintų seniūnijose.

Nuotraukoje: Seniūnijų sueiga „Puoselėkime ir džiaukimės gimtinės kultūra“ ant Šylių (Brokorių) piliakalnio buvo skirta Lietuvos tūkstantmečiui ir įstojimo į Europos Sąjungą penkmečiui paminėti

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra