Sutvarkyta pakelės koplytėlė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Švėkšnoje, ties posūkiu į Kvėdarną stovinti koplyčia atnaujinta pačių švėkšniškių pastangomis. 2010 m. rugsėjo 19 d., sekmadienį, bus šventinama sutvarkytoji koplyčia.
 
Koplyčios viduje yra medinė kryžių nešančio Jėzaus Kristaus skulptūra bei lentelė su dviem datomis: 1882 ir 1934 m. Švėkšnos seniūnas įsitikinęs, kad pirmoji data – tai skulptūros atsiradimo metai, o antroji primena koplytėlės įrengimą prie kelio. Tais metais ir atsirado lentelė su datomis. A. Šeputis sako, kad yra dar viena reikšminga data – 1991 metais miestelio gyventojai kiek galėdami aptvarkė koplyčią. Nuo to laiko prabėgo 19 metų ir nedidelis pastatėlis sankryžoje ėmė irti: suklypo langų rėmai, ėmė kristi stiklai, sutrūnijo sienos. Švėkšnos klebono kanauninko Donato Stulpino ir seniūno Alfonso Šepučio iniciatyva koplyčią nutarta remontuoti.
 
Didžiausią darbą atliko švėkšniškis Alfonsas Andrijauskas, kuris per pusantro mėnesio praktiškai surentė naują koplyčią. Koplyčios sienos padarytos iš obliuotų lentų, sukalti nauji rėmai ir durys. Medinis pastatas dabar turi ir tvirtą pamatą iš akmenų. Sutemus koplyčia iš vidaus bus apšviesta – elektrą iš savo namų leido prijungti prie pat kelio gyvenantys Giedrė ir Antanas Starkučiai. Švėkšnos meistras Vytautas Bliūdžius pagamino naujus medinius kryžius ant koplyčios stogelio, o stogą apskardino Darius Petreikis. Nudažyta ir pritvirtinta Jėzaus skulptūra, kurios restauravimu rūpinasi patyrę restauratoriai, nes tai yra kultūros vertybė.
 
Pasak A. Šepučio, sunku net suskaičiuoti, kiek švėkšniškių prisidėjo prie koplyčios atnaujinimo. Beje, jis pats tam skyrė visas savo atostogas, nors buvo planų jas praleisti kelionėse. Klebonas D. Stulpinas skyrė dalį lentų ir skardos, dailylenčių pastatėlio vidui iškalti parūpino Saulius Andriulis.
 
Rugsėjo 19 d., sekmadienį, atnaujinta koplyčia bus pašventinta, didesnių iškilmių dėl intensyvaus automobilių eismo atsisakyta. Vėliau per pamaldas bažnyčioje ketinama padėkoti žmonėms, prisidėjusiems prie vieno iš seniausių miestelio istorijos ir religijos akcentų gyvavimo pratęsimo.
 
www.litera.lt
 
Nuotraukoje: Didžiausią darbą atliko švėkšniškis A. Andrijauskas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra