Sutinkami iš misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariai – logistikos specialistai

Autorius: Data: 2011-02-23 , 14:07 Spausdinti

2011 m. vasario 23 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje Vilniuje vyko Nacionalinio paramos elemento ketvirtosios pamainos (NPE-4) karių, sugrįžusių iš misijos Afganistane, sutikimo ceremonija. 

Ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Rimas Jonaitis, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, l. e. Logistikos valdybos vado pareigas pulkininkas leitenantas Valdas Gegelevičius, Logistikos valdybos kariai ir darbuotojai, karių artimieji, kiti svečiai.

 NPE-4 pamainoje, kuriai vadovavo Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos karininkas majoras Vidas Šilaika, tarnavo 20 karių – įvairių sričių specialistų (finansų, pirkimų, pakrovimo ir judėjimo kontrolės, sandėliavimo ir kitų sričių). Jie misiją pradėjo liepą, o į Lietuvą grįžo vasario 11 d.

Per sutiktuvių ceremoniją iš misijos grįžusiems NPE-4 kariams buvo įteikti krašto apsaugos sistemos lygmens apdovanojimai – medaliai ir ženklai „Už tarptautines operacijas“, NPE-4 vadas mjr. V. Šilaika – apdovanotas Krašto apsaugos sistemos medaliu „Už pasižymėjimą“. Trys kariai gavo Kariuomenės vado padėkas ir vienas – LK medalį „Už nuopelnus“. Dar penki kariai buvo apdovanoti Jungtinio štabo viršininko padėkos raštais.

Nacionalinis paramos elementas buvo įsteigtas siekiant užtikrinti efektyvesnį Lietuvos karinių vienetų, tarnaujančių tarptautinėse operacijose, logistinį aprūpinimą ir šio aprūpinimo kontrolę. Misijos vietoje NPE yra atsakingas už įsigijimų vykdymą, materialinių vertybių sandėliavimą, tiekimą, apskaitą ir nurašymą, taip pat Lietuvos kariuomenės finansinių išteklių tvarkymą, karių ir civilių priėmimo ir tolesnio judėjimo organizavimą ir kitas funkcijas.

NPE pagrindinė grupė yra dislokuota tarptautiniame Kabulo oro uoste. Pavieniai elemento kariai tarnauja Kandaharo oro uoste, o NPE Aprūpinimo grupė – Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane.

Dabar Afganistane tarnauja apie 200 Lietuvos karių. Jie dalyvauja NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) Goro provincijos atkūrimo grupės misijoje Čagčarane, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų štabuose Kabule ir Herate, taip pat NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų misijoje Afganistano pietuose.

Antano Gedrimo (KOP AB) nuotr.

Nuotraukoje: Vasario viduryje į Lietuvą iš Afganistano Lietuvos KOP lėktuvu „Spartan“ S-27 J grįžę NPE-4 kariai

www.kam.lt

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra