Sutikti iš Afganistano grįžę Lietuvos kariai

Autorius: Data: 2012-05-29 , 15:31 Spausdinti

Antradienį, 2012 m. gegužės 29 d., Panevėžyje, Laisvės aikštėje, oficialios ceremonijos metu sutikti iš tarptautinės misijos Afganistane, gegužės 26-ąją, grįžę Lietuvos kariai.

„Jūs padarėt savo darbą puikiai. Prieš savaitę grįžau iš Čikagoje vykusio NATO viršūnių susitikimo, kur įsitikinau, kad kiekvienas jūsų buvote Lietuvos ambasadoriais NATO. Kiekvieno jūsų indėlis į Goro provincijos atkūrimą yra ir indėlis į mūsų saugumą“, – sveikindama karius sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Ko gero paskutinį kartą Panevėžyje sutinkame mūsų karius, grįžusius iš Afganistano, nes kitais metais perduosime atsakomybę už provincijos saugumą afganistaniečiams“, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė, dėkojusi karių artimiesiems už paramą ir palaikymą.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius kariams dėkojo už puikiai atliktas užduotis. „Mūsų sąjungininkai NATO žino, kad kur lietuviai nuvažiuos, visur užduotis bus atlikta puikiai“, – teigė kariuomenės vadas.

JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse dėkojo kariams už pasišventimą ir pasiaukojimą. „Nors jūsų misija ir nelengva, tačiau ji yra gyvybiškai svarbi abiem mūsų valstybėms ir viso pasaulio saugumui“, – sakė JAV ambasadorė.

Ceremonijoje sutikti kariai, kurie pusę metų tarnavo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės keturioliktoje pamainoje (PAG-14), taip pat apie 20 Lietuvos ir JAV karių, dalyvavusių Goro provincijoje veikiančioje Lietuvos vadovaujamoje Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupėje, kariai, atlikę misiją įvairiuose NATO tarptautinės operacijos štabuose Afganistane.

Grįžę kariai buvo apdovanoti medaliais už dalyvavimą tarptautinėse operacijose, kariuomenės vado, Jungtinio štabo viršininko ir kitais apdovanojimais.

Sutiktuvių ceremonijoje taip pat dalyvavo Gruzijos ambasadorius Lietuvoje George Kerdikoshvili, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadą pavaduojantis pulkininkas Sergejus Draščiukas, Jungtinio Štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Seimo narys Antanas Matulas, Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, Ukrainos gynybos atašė jūrų kapitonas Dmytro A. Donskoi, karių artimieji, kiti svečiai.

Ugnė Naujokaitytė, KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, mob. tel. 8 640 453

Fotogalerija

Eugenijaus Žygaičio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra