Sutarta dėl lėšų skyrimo bazinius karinius mokymus baigusių jaunuolių darbo subsidijoms

Autorius: Data: 2012-09-04 , 16:31 Spausdinti

Antradienį, 2012 m. rugsėjo 4 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Vidas Šlekaitis pasirašė Krašto apsaugos ministerijos ir Darbo biržos sutartį dėl biudžeto lėšų panaudojimo bazinius karinius mokymus baigusių jaunuolių darbui ir įdarbinimui šiemet subsidijuoti.

Pasak krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės, susitarimas dėl lėšų subsidijoms skyrimo – tai dar vienas žingsnis siekiant dviejų labai svarbių tikslų: paskatinti savo konstitucinę pareigą suvokusius ir savanoriškai krašto gynybai būtinųjų žinių įgijusius jaunuolius ir suteikti jiems papildomų realių galimybių rasti darbą ir likti Lietuvoje.

„Dvylikos savaičių baziniai kariniai mokymai pridės žymiai daugiau kokybės būsimajam darbuotojui, nes kariuomenėje ugdoma ištvermė ir atsakomybė, o darbdavys gaus labiau motyvuotą ir savo pareigas suvokiantį darbuotoją“, – pabrėždama įdarbinimo lengvatų savanoriškai būtinųjų karinių žinių įgijusiems jaunuoliams svarbą, sakė ministrė R. Juknevičienė.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas akcentavo, kad ši sutartis – tai puikus pavyzdys, kaip bendradarbiaudamos valstybės institucijos iššūkį mažinti nedarbą gali paversti realia galimybe.

Pasirašyta sutartis numato Darbo biržai iš Krašto apsaugos ministerijos biudžeto pervesti lėšų bazinius karinius mokymus atlikusiųjų jaunuolių šių metų darbo užmokesčio subsidijoms.

Planuojama, kad tokiomis subsidijomis šiemet galėtų pasinaudoti apie pusantro šimto bazinius karinius mokymus baigusių jaunuolių darbdaviai. Subsidijoms išmokėti preliminariai planuojama skirti apie 200 tūkst. Lt.

Subsidijuojama bus 100 proc. darbo sutartyje nurodyto darbo užmokesčio ir nuo jo apskaičiuoto socialinio draudimo sumos, neviršijant 1,5 minimalios mėnesinės algos dydžio (šiuo metu tai yra 1200 Lt). Subsidija bazinius karinius mokymus baigusius jaunuolius įdarbinusiems arba į šiuos mokymus savo darbuotojus išleidusiems darbdaviams bus mokama 3 mėnesius jaunuolius įdarbinus arba darbuotojui sugrįžus į darbą. Darbdavys, siekiantis gauti subsidiją, turės kreiptis į teritorinę darbo biržą.

Darbo ir įdarbinimo subsidijavimas yra viena iš priemonių jaunuoliams paskatinti savo noru atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą, kurias numato 2011 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojęs Karo prievolės įstatymas. Naujas įstatymas atvėrė galimybę 2008 m. sustabdytą šaukimą į privalomąją pradinę karo tarnybą pakeisti savanoriškais trijų mėnesių (12 savaičių) trukmės baziniais kariniais mokymais.

Naujojoje Karo prievolės įstatymo redakcijoje numatoma ne tik subsidijuoti darbą ir įdarbinimą, čia jaunuoliams, baigusiems bazinius karinius mokymus arba kitu būdu atlikusiems privalomąją pradinę karo tarnybą, numatytos ir kitos lengvatos – dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą (kai kelių kandidatų rezultatai vienodi), kai kuriose aukštosiose mokyklose pirmenybė stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas, taip pat darbinantis į statutines valstybės tarnautojo pareigas, kai priimama be konkurso, ir kt. Šios skatinimo priemonės taikomos karo prievolininkams, karo tarnybą atlikusiems jau įsigaliojus minėtam Įstatymui, t. y. po 2011 m. rugsėjo 1 d.

Nuo 2011 metų spalio, kai buvo pradėti baziniai kariniai mokymai, iki dabar mokymus baigė daugiau nei 450 karių.

Karo prievolės įstatymo naujoji redakcija nustato lanksčią privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo sistemą – tris tarnybos atlikimo būdus: trijų mėnesių trukmės bazinius karinius mokymus, devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.

Įstatymas numato į privalomąją pradinę karo tarnybą jaunuolius kviesti savanoriškumo pagrindais ir tik jų pritrūkus atsitiktine tvarka pašaukti noro nepareiškusius karo prievolininkus. Tikimasi, kad pareiškusių norą dalyvauti šiuo metu organizuojamuose baziniuose kariniuose mokymuose bus pakankamai ir šaukti privalomai nereikės.

Kasmet tvirtindamas ribinius Lietuvos kariuomenės skaičius, Seimas taip pat patvirtina būdą, kuriuo bus atliekama privalomoji pradinė karo tarnyba. Šiemet tai – baziniai kariniai mokymai.

Vyr. ltn. Pauliaus Babilo (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra