Susitikimas su Ziono (JAV) lietuvių liuteronų parapijos kunigu dr. Valdu Aušra

Autorius: Data: 2017-02-27 , 15:24 Spausdinti

Susitikimas su Ziono (JAV) lietuvių liuteronų parapijos kunigu dr. Valdu Aušra

 

Panemunėje. Susitikimas su Karaliaučiaus krašto mokytojais. Iš kairės: kunigas V. Aušra, L. Makaraitė Litvinova, A. Bursteikienė, J. Glinskis, E.A. Bukontienė, A. Bartnikas, A. Karmilavičius, S. Tiriuba. 2012.07.12 

Emilija Algaudė BUKONTIENĖ, Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos mokytoja, www.voruta.lt

            Tauragėje lankėsi svečias iš JAV – Ziono lietuvių liuteronų parapijos kunigas dr. Valdas Aušra. Jis pristatė savo poezijos knygą „Kelionė: žodžiai ir vaizdai“.

            Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos salė buvo pilnutėlė: susirinko gerb. kunigo giminaičiai, bičiuliai, trys liuteronai kunigai, poezijos mėgėjai, Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis, Ragainės (Nemano) 2-ojoje vidurinėje mokykloje dirbę mokytojai Jonas ir Liucija Glinskiai. Tauragės rajone kunigo giminės šaknys, čia artimųjų kapai, čia gyvena gausus būrys giminaičių.

            Skaityklos vedėja Meilė Parnarauskienė sakė, kad susitikimas su gerb. kunigu prasidėjo neįprastai: liejosi muziko Sauliaus Bernoto atliekamos melodijos, trys Tauragės Moksleivių kūrybos centro dramos studijos moksleivės skaitė eilėraščius iš naujausios dr. Valdo Aušros knygos. P. Meilė sakė, kad knygos pristatymas – didelė šventė tauragiškiams.

            Svečias papasakojo apie save, prisiminė 1991-uosius metus, kai pirmą kartą išvyko studijuoti į JAV. Vėliau dirbo Šilutėje, Vilniuje, Klaipėdoje, 1998m. vėl grįžo į Čikagą, kur tęsė studijas. Aktyviai įsijungė į bažnytinį gyvenimą, nuo 2010-ųjų metų aptarnauja Ziono parapiją, kuri gyvuoja daugiau kaip šimtą metų. Pamaldos joje vyksta lietuvių ir anglų kalba. Čikagoje gyvena daug lietuvių, yra net dvi liuteroniškos parapijos. Šie metai Lietuvoje paskelbti Reformacijos metais, nes suėjo 500 m., kai 1517 m. Martynas Liuteris, didis krikščioniškos bažnyčios pertvarkytojas, paskelbė savo garsiąsias 95 tezes.

            Įdomu buvo klausytis, kaip gimė eilėraščių posmai. Tai susiję su mamos liga, ji buvo labai aktyvi veikėja, o rašymas – įdomus dalykas, – sakė kunigas. Ši knyga jau antroji. Pirmoji knyga parašyta angliškai. Eilėraščiai pristatomoje knygoje sudėti chronologine tvarka, joje daug nuotraukų, kurios praplečia eilėraščio prasmę, fiksuoja atskirus gyvenimo momentus. Lietuvių kalba kunigui – tai širdies kalba, šeimoje kalbama lietuviškai, jis kalba be akcento, gražia taisyklinga lietuvių kalba.

            Dr. V. Aušra papasakojo apie parapijos renginius. 2012m. Čikagos lietuviams organizuotas vakaras – spektaklis, skirtas poetui Justinui Marcinkevičiui „Turbūt ne dėl savęs esu“. Į renginį susirinko 800 žmonių. 2014 metais, kurie buvo paskelbti Kristijono Donelaičio metais, paruošė spektaklį „Sveiks, svieteli margs“.

            Svečias perskaitė nemažai savo eilėraščių iš antrosios knygos, juos komentavo. Kunigas – labai užimtas žmogus, aktyviai dalyvauja lietuviškame kultūriniame gyvenime, yra JAV lietuvių bendruomenės Religinių reikalų tarybos pirmininkas, Mažosios Lietuvos fondo pirmininkas, mėgsta fotografuoti, žvejoti. Draugija ir fondas remia lietuvišką veiklą Karaliaučiaus krašte ( Kaliningrado srityje): lietuvių kalbos olimpiadas, lietuviškos dainos festivalius „Skambėk skambėk, lietuviška dainele“, moksleivių vasaros stovyklas, kasmetinį renginį Tolminkiemyje „Svečiuose pas Donelaitį“, lietuvių kalbos asociacijos organizuojamus seminarus, konferencijas, lietuviškas šventes. Nuoširdžiai dėkojame už šią paramą. 2012 m. liepos mėnesį kunigas, viešėdamas Lietuvoje, Panemunėje susitiko su Karaliaučiaus krašte (Kaliningrado srityje) dirbančiais mokytojais, lietuviškų ansamblių vadovais. Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis padėkojo gerb. svečiui už paramą Karaliaučiaus krašto lietuvybės puoselėjimui.

            Tauragės poezijos mėgėjų klubo „Žingsniai“ pirmininkas Eugenijus Šaltis pasveikino dr. Valdą, sakydamas, kad kunigai daug nusipelnė lietuvių poezijai. V. Aušra tęsia tas tradicijas, jo poezija plaukia iš širdies, beveik visi eilėraščiai asocijuojasi su Lietuva. P. Eugenijus padovanojo svečiui Tauragės poezijos mėgėjų klubo „Žingsniai“ išleistą knygelę.

            Dr. V. Aušra atsakė į gausius renginio dalyvių klausimus, skambėjo sveikinimai ir linkėjimai, dar ilgai tęsėsi nuoširdus bendravimas su giminėmis, nes, kaip sakė svečias, pusė susirinkusių yra giminės, bičiuliais, poezijos mėgėjais.

Mažoji Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra