Susitikimas su studentais

Autorius: Data: 2013-01-18 , 10:41 Spausdinti

Kauno apskrities Vytauto Didžiojo Šaulių 2-osios rinktinės šaulys Stasys IGNATAVIČIUS

2013 m. sausio 13 d. minint 1991 m. sausio 13-osios tragiškų įvykių 22-ąsias metines ir Lietuvos Laisvės gynėjų dieną Kauno technologijos universiteto studentų atstovybės narių T. Stundzevičiaus ir M. Simaškaitės iniciatyva žuvusių Laisvės gynėjų garbei KTU studentų atstovybės surengė pilietinę diskusiją tema „Ar dabartinis jaunimas stotų ginti Televizijos bokšto ir kartu Lietuvos nepriklausomybės“.

Diskusijoje dalyvavo Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Aleksandro Stulginskio universitetų, ISM aukštųjų mokyklų, Lietuvos karo akademijos, skautų atstovai, Kauno įgulos Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų savanoriai bei Kauno apskrities Vytauto Didžiojo rinktinės šauliai ir kiti.

Po diskusijos dalyvių prisistatymo ir KTU studentų atliktos meninės programos, renginio organizatorė KTU studentų atstovybės viceprezidentė M. Simaškaitė suteikė žodį Lietuvos karo akademijos kariūnų Tarybos pirmininkui V. Miliušui. Kariūnas papasakojo apie Karo akademijos kariūnų mokslą, veiklą jų propaguojamas tradicijas. Apie 1991 m. sausio-vasario mėnesių įvykius savo prisiminimais pasidalino 1991 m. sausio – vasario mėnesio Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmų gynėjai šaulys Stasys Ignatavičius ir Kauno AVDŠR valdybos narys Liutauras Trumpulis. Kauno AVDŠR vadas ats. vyr. ltn. Minvydas Mikalauskas pasveikino visus su Lietuvos Laisvės gynėjų diena, prisiminė tąs tragiškas 1991 m. sausio mėnesio dienas ir savanoriškosios tarnybos gimimą. Vėliau buvo diskutuojama apie pilietiškumo ir patriotizmo sampratą, pasirengimą valstybės gynybai, taip pat buvo paliestas emigracijos dalyvavimo renginiuose bei minėjimuose ir vyraujančią studentijos tarpe atmosfera temos. Diskusijoje dalyvavo Kauno AVDŠR vadas ats. vyr. ltn. Minvydas Mikalauskas, Kauno teritorinės muitinės inspektorius, savanoris, šaulys, Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos bei Karių veteranų asociacijos narys – Gintautas Tamulaitis, šaulys Liutauras Trumpulis, šaulys Stasys Ignatavičius, KASP savanoris R. Bieliauskas, kariūnai V. Miliušas, M. Radvilavičius ir A. Morkūnas, studentai – T. Stundzevičius, K. Rukuiža, E. Jonaitis, J. Staugaitis, M. Simaškaitė, K. Lodaitė, P. Verbyla ir kiti.

Malonu, kad kai kurie diskusijoje dalyvavę studentai, kariūnai, KASP savanoriai ar kitų asociacijų nariai yra Lietuvos šaulių sąjungos nariai. Visi diskusijos dalyviai tvirtai apsisprendę t.y. jeigu Lietuvos Nepriklausomybei iškiltų grėsmė ar pavojus ją prarasti, jie vieningai stotų ginti Tėvynę įvairiomis gynimo priemonėmis. Džiugu, kad šie dabartiniai Lietuvos studentai, kuriems neteko gyventi sovietinės Lietuvos metais ir patirti okupacinio režimo pasekmių, giliai širdyje jaučia pareigą ginti savo kraštą, Tėvynę, puikiai žino Lietuvos istoriją. Studentų kalbose vyrauja valstybinio patriotizmo ir pilietiškumo dvasia. KTU studentų atstovybės prezidentas J. Staugaitis pabrėžė, kad „bet kur bebūdamas ir Lietuvai kilus pavojui skubiai grįžtų ginti Lietuvos ir jos Nepriklausomybės“.

„Labai drąsi Lietuvos tauta, kuri okupacijos režimo sąlygomis 1990 m. kovo 11-ąją paskelbė Lietuvos nepriklausomybę. Tai tapo prielaida ir kitoms sovietinėms tautoms sukilti, pasipriešinti, žengti išsivadavimo ir nepriklausomybės keliu. Išmintingas Lietuvos pasirinktas taikios kovos metodas, begalinė meilė Tėvynei, ryžtas įtvirtinti primtus teisingus politinius laisvę nešančius sprendimus – stebino pasaulį. Lietuva pakeitė ne tik savo šalies gyvenimą, bet ir visos Europos vystymosi raidą bei požiūrį į mažą bet galingą valstybę Lietuvą“, – kalbėjo Gintautas Tamulaitis.

Renginio pabaigoje visi diskusijos nariai buvo pakviesti bendrai istorinei nuotraukai. Buvo pasivaišinta arbata ir studentų paruoštais skanėstais. Šaulys Stasys Ignatavičius ir Karo akademijos kariūnų tarybos pirmininkas V. Miliušas davė interviu KTU studentų atstovybės televizijai. 

Sausio 13-oji , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra