Susitikimas su dokumentinio kino kūrėju, fotomenininku Algirdu Tarvydu

Autorius: Data: 2016-04-01 , 09:06 Spausdinti

Susitikimas su dokumentinio kino kūrėju, fotomenininku Algirdu Tarvydu

Šių metų kovo 18 d. Lietuvos centriniame valstybės archyve vyko susitikimas su 50 metų darbo kine jubiliejų švenčiančiu kūrėju Algirdu Tarvydu.

Dokumentinių filmų scenaristas, režisierius, operatorius, prodiuseris Algirdas Tarvydas gimė 1940 m. gruodžio 13 d. Kaune. 1973 m. baigė Kinematografijos institutą Maskvoje (Operatorių fakultetą). 1966–1992 m. dirbo Lietuvos kino studijos operatoriaus asistentu, operatoriumi, režisieriumi. Iki 2001 m. nufilmavo 41 dokumentinį filmą, daugybę kino žurnalų ir „Lietuvos kronikos“ siužetų. Be kino meno užsiima ir fotografija, yra Vilniaus fotoklubo įkūrėjas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 2015 m. A. Tarvydui įteiktas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Beveik trys šimtai A. Tarvydo darbų, kuriuos sudaro jo kurti filmai ir siužetai, yra saugomi Lietuvos centriniame valstybės archyve.

Susitikimo metu kino kūrėjas pristatė poeto, vertėjo, publicisto, visuomenės veikėjo Marcelijaus Martinaičio 80-osioms gimimo metinėms skirtą filmą „Gyvenimas tarp žiedų“, taip pat rodė savo ankstyvąsias, 1966 m. darytas nuotraukas iš Lietuvos kino studijos užkulisių, dalijosi prisiminimais apie debiutinį savo režisuotą filmą „Gyventi“, kuriame užfiksavo pirmąją mūsų šalyje atliktą širdies persodinimo operaciją. Jautriai ir taikliai tiek visuomenės reiškinius, tiek asmenybių biografijas įamžinantis kūrėjas, paklaustas apie ateities planus, atsako, kad kūrybinius užmojus pristabdyti galėtų tik senkančios fizinės jėgos.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas, tikėdamasis tokio paties sėkmingo bendradarbiavimo su Algirdu Tarvydu ir ateityje, įteikė jam padėkos raštą už prasmingus darbus, kūrybą, Lietuvos paveldo puoselėjimą kultūros bei meno srityse.

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos ir Arūno Kazakevičiaus

Informaciją atnaujino: Irena Žalytė, CVA Skaitmeninių dokumentų skyrius

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra