Susitikimai su Elena Bradūnaite-Aglinskiene

Autorius: Data: 2018-05-03 , 11:59 Spausdinti

Susitikimai su Elena Bradūnaite-Aglinskiene

 

Paįstrio bibliotekoje kalba Elena Bradūnaitė-Aglinskienė

 

Ona STRIŠKIENĖ, Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ narė

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginys balandžio 25 d.  Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje buvo skirtas susitikimui su antropologe, etnologe, JAV lietuvių bendruomenės veikėja, žymaus poeto, publicisto Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaite-Aglinskiene. Į bibliotekos konferencijų salę vos tilpo susitikimo dalyviai, džiugu, jog daug buvo gimnazistų. Vėliau susitikimas vyko Pumpėnų gimnazijoje. Bendrauta su gimnazistais ir miestelio bendruomene.

Panevėžio rajono Paįstrio bibliotekoje susitikimo vakaras prasidėjo kraštotyrininko, Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidento pavaduotojo Bronislovo Mažylio parodos Lietuvos 100-čiui atidarymu. Tai labai kruopščiai ir išsamiai parengta paroda. Kartu paminėta ir balandžio 25 d. – Lietuvos trispalvės vėliavos 100-čio diena.

Susitikimo dalyviai 2018 m. balandžio 25 d.

Rasmos ir Virgilijaus Buzų šeima, atvykusi iš Stipruolių kaimo, Elenai Bradūnaitei padovanojo megztą trispalvį šaliką ir padainavo vieną iš partizanų dainų. Gausiai susirinkusiesiems Elena Bradūnaite pasakojo apie jos tėvų pastangas perduoti savo vaikams, augantiems toli nuo tėvynės, papročius, išmokyti taisyklingos lietuvių kalbos, įdiegti darbštumą ir kitas vertybes. Ji kalbėjo apie savosios šeimos sukūrimą, gautų vertybių perteikimą ne tik savo dukrai, bet ir plačiai gyvenamoje aplinkoje. Poeto Kazio Bradūno eiles skaitė panevėžietis Juozas Braidokas, dainavo Paįstrio folkloro ansamblis „Kultuvė“. Svečiams suvenyrus dovanojo Ona Striškienė, savo išaugintomis gėlėmis svečius apdovanojo Ona Rimkuvienė.

Šių susitikimų iniciatorius ir viešnios globotojas buvo Pumpėnų kraštiečių „Pumpėniečių viltys“ prezidentas Algimantas Stalilionis su žmona Dalia. Algimantas Stalilionis  ir Elena Bradūnaitė-Aglinskienė yra 2018 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai.

 

Algimanto Stalilionio nuotr.

Etninė kultūra Kultūra Literatūra Renginiai Spauda Švietimas , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra