Susikaupimas ir rimtis advento susitikime Pasvalyje

Autorius: Data: 2015-12-21 , 14:46 Spausdinti

Susikaupimas ir rimtis advento susitikime Pasvalyje

Ona STRIŠKIENĖ, Paįstrys-Pasvalys, www.voruta.lt

Kaip labai reikalingi susitikimai dar kartą pajutau  per Pasvalio dekanato Gyvojo rožinio maldininkų advento susitikimą. Jis vyko įpusėjus gruodžiui, Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo Bažnyčioje. Prieš Šv. Mišias buvo rožinio malda – „Kančios slėpiniai“. Šv. Mišios aukotos už Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio maldininkus. Maldos intencija skirta, kad kiekvienas patirtų gailestingumą Dievo, kuris niekada nepavargsta atleisti visiems.

Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio maldininkai, norėdami išsaugoti dvasingą  bendrystę, tobulėti maldoje, plėsti savo katalikišką akiratį, renkasi kiekvieną mėnesį į šv. Mišias, susitikimus. Naujųjų metų katechezės jau vedamos pagal bažnytinių metų temas, jos skirtos Gailestingumo metams. Advento katechezė, kurią vedė Pasvalio dekanato gyvojo rožinio dvasios vadas kunigas Miroslav Anuškevič, buvo skirta Gailestigumo metams: „Palaiminti gailestingieji, jie sulauks gailestingumo“.

Špitolės carito salėje, po katechezes vyko agapė. Agapės metu gyvojo rožinio maldininkai dalinosi Geraja naujiena. Maldininkės pasidalino patirtais įspūdžiais bei mintimis apie Gailestingumo durų atidarymo iškilmes – Vatikane, Šiluvoje bei Panevėžio vyskupijoje. Visi kartu giedojo advento giesmes. Giesmių mokė maldos grupės ,,Motinos maldoje‘‘ vadovė Laimutė ir šios grupės dalyvės Salomėja, Stanislava, Irutė, Vlada. Kalbėjo Pasvalio dekanato Carito vedėja gydytoja, vienuolė kazimierietė Valerija Mačėnaitė. Savo sakralinę kūrybą susirinkusiosioms skaitė Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė Ona Striškienė iš Paįstrio, Panevėžio rajono. Ji Pasvalio maldininkėms padovanojo savo prozos knygą „Kely…“.

Advento susitikime dalyvavo Pasvalio dekanato gyvojo rožinio maldininkai iš Daujėnų, Krinčino, Joniškėlio, Pasvalio, Saločių bei kitų parapijų.  Prie šventiškai papuoštų stalų bendrai vaišintasi iš savo atsineštų advento lauknešėlių.

Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio vadovė Vlada Čirvinskienė visiems maldininkams įteikė šv. paveikslėlius „Jėzau, pasitikiu Tavimi!“. Ji palinkėjo: „Kalbėdami rožinio maldą, pasižadėkime žodžiais, darbais ir ypač eidami Šventų Sakramentų skleisti Kristaus Karalystę bei Gailestingumą savyje ir kituose, o ypač tų žmonių tarpe, kurie Kristaus Karalystę bei Gailestingumą sąmoningai ar nesąmoningai mėgina ardyti ir griauti. Neškime į savo šeimas, aplinką Gailestingumą, advento ramybę bei artėjančių švenčių – Kūdikėlio Jėzaus gimimo šventės džiaugsmą ir spindesį“.

Susirinkusieji liko dėkingi Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonui Albertui Kasperavičiui už suteiktas malones, o ypač kunigui Miroslav už aukotas Šv. Mišias, giliai perteiktas mintis katechezės metu bei nuoširdumą, nuolankumą ir begalinę kantrybę. Gyvojo rožinio ir Carito moterims, pasirūpinusioms šventiniu susiėjimu.

Religija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra