Sūrio „Džiugas“ pavadinimas pripažintas saugoma geografine nuoroda

Autorius: Data: 2019-06-15 , 09:56 Spausdinti

Sūrio „Džiugas“ pavadinimas pripažintas saugoma geografine nuoroda

www.voruta.lt

Lietuvoje daugėja produktų, pripažintų Europos mastu. Šią savaitę Europos Komisija pripažino sūrio „Džiugas“ pavadinimą saugoma geografine nuoroda, tad Lietuva turi jau 8 produktus, ženklinamus visoje Europoje atpažįstamais ir vertinamais kokybės ženklais: saugomos kilmės vietos nuorodos(SKVN), saugomos geografinės nuorodos (SGN) arba garantuoto tradicinio gaminio (GTG).

Saugoma geografine nuoroda žymimi produktai pasižymi išskirtine kilme – jų kokybė ar kitos savybės susijusios su konkrečia geografine vietove, čia atliekamas bent vienas gamybos ir perdirbimo etapas.

Saugomų geografinių nuorodų sistema Europos Sąjungoje (ES) nustatyta siekiant padėti su geografine vietove siejamų produktų gamintojams užtikrinti deramą atlygį už jų gaminiųypatybes, taip pat ir vienodą pavadinimų kaip intelektinės nuosavybės teisės apsaugą ES teritorijoje. Kartu tai ir nauda vartotojams, nes jie turi galimybę gauti aiškią informaciją apie išskirtinius produktus.

Registracijos ES Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registre dar laukia „Kaimiškas Jovarų alus“bei „Nijolės Šakočienės šakotis“.

Lietuviškų produktų, ženklinamų saugomų nuorodų ženklais, detalus gamybos ir išskirtinumo aprašymas su nuotraukomis pateikiamas Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje: http://zum.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/maisto-sauga-ir-kokybe/produktai-su-saugomomis-nuorodomis

Lietuva Naujienos ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra