Surengta aštuntoji tarptautinė paroda „Alytus 2012“

Autorius: Data: 2012-06-15 , 15:56 Spausdinti

2012 m. birželio 12-14 dienomis Alytaus sporto rūmuose surengta aštuntoji tarptautinė paroda „Alytus 2012“. Kartu vyko ir verslo kontaktų mugė bei konferencija „Alytaus regiono investicinis patrauklumas ir galimybės Lietuvos ir pasaulio kontekste“. Šių renginių organizatoriai – Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Alytaus miesto savivaldybė, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras.

Pirmą kartą tokia tarptautinė paroda Alytuje surengta 2001 metais, po to ji buvo organizuojama kasmet iki 2007 metų. Šiemet po kelerių metų ji vėl atgaivinta, renginys gavo Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, įgyvendinant projektą „Lietuvos įmonių verslumo ir konkurencingumo tarptautinėse rinkose skatinimas, naudojantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų paslaugomis“. Šįkart parodoje savo produkciją pristatė daugiau kaip 50 bendrovių.

Pirmąją parodos dieną po iškilmingo atidarymo buvo surengta kontaktų mugė, kurioje dalyvavo Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Švedijos ir kitų šalių atstovai. Kontaktų mugė tęsėsi ir ketvirtadienį, kai pagal iš anksto sudarytą grafiką buvo surengti individualūs susitikimai Alytaus įmonėse ir organizacijose, aptartos bendradarbiavimo perspektyvos.

Trečiadienį, birželio 13 d., surengtoje konferencijoje dalyvavo didelis būrys Lietuvos ir kaimyninių šalių verslo atstovų. Svečius pasveikinusi Lietuvos generalinė konsulė Gardine Aušra Černevičienė džiaugėsi dideliu Baltarusijos atstovų susidomėjimu. Gardino srities verslumo finansinės paramos centro direktorius Aleksandras Ponomariovas sakė, kad ekonominiai kaimyninių šalių ryšiai nuolat stiprėja, šalyje veikia 127 įmonės su Lietuvos kapitalu.

Konferencijos metu buvo pristatyta Alytaus miesto verslo aplinka ir investavimo galimybės šio miesto pramonės parke, supažindinta su mokesčių lengvatomis, kurios taikomos verslininkams, kalbėta ir apie Druskininkų viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą ir pasiekimus. Šiame mieste investicijos 2000-aisiais metais siekė vos 3 milijonus litų, o pernai jos išaugo iki 130 milijonų, turistų skaičius per tą laiką išaugo nuo 40 iki 236 tūkstančių. 

Įdomią pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalgą padarė „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, pastebėjęs, kad pastaruoju metu šalyje mažėja infliacija, nedarbo lygis taip pat nežymiai krenta, auga pramonės produktyvumas. Vis dėlto kalbėti apie ekonomikos augimą dar anksti, nes šalyje labai žemas investicijų lygis, sulėtėjusi mažmeninė prekyba ir pan.

Konferencijoje taip pat kalbėta apie eksporto vystymo tendencijas, apie Lietuvos investicinę aplinką ir jos perspektyvas, pateikta nekilnojamojo turto rinkos apžvalga ir tendencijos, diskutuota apie verslo ir mokslo bendradarbiavimo įtaką regiono smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai. Kartu buvo surengtas ir seminaras „Eksporto rinka kaimyninėje Baltarusijoje: galimybės ir perspektyvos“.

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras parodoje turėjo savo stendą, kuris mugės dienomis sulaukė nemažai lankytojų. Jie domėjosi biuro veikla, vykdomais projektais, išleistais leidiniais.

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

www.nemunas.info

Daugiau naujienų: http://www.nemunas.info/

Nuotraukose:

1. Alytaus miesto mero Jurgio Krasnicko sveikinimas

2. Konferencijos dalyviai

3. VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro stendas

4. Bendras parodos vaizdas

Parodos , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra