Sunkiausiu iššūkiu Europos egzamino dalyviams tapo klausimas apie eurą

Autorius: Data: 2011-05-20, 16:36 Spausdinti

Lietuvos gyventojai lengvai atpažįsta Europos Komisijoje dirbantį Algirdą Šemetą, tačiau didžioji dalis klysta manydami, jog Lietuva neprivalanti įsivesti euro. Tokias išvadas galima daryti įvertinus šiemet laikyto Europos egzamino, kuriame galėjo dalyvauti visi šalies gyventojai, rezultatus.

Antrus metus iš eilės rengiamame Europos egzamine, kurio nacionalinis turas įvyko gegužės 9-ąją Europos dienos proga, iš viso dalyvavo daugiau nei 20 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 400 mokyklų visoje Lietuvoje. O galimybe dalyvauti egzamine socialiniame tinkle „Facebook“ pasinaudojo beveik 1 400 žmonių.

Išanalizavus finalinio moksleivių egzamino turo ir „Facebook“ lankytojų atsakymus, paaiškėjo, kad sunkiausiai dalyviams sekėsi atsakyti į klausimą, ar Lietuva privalanti įsivesti eurą. Mažiau nei penktadalis žinojo, kad bendrąją Europos Sąjungos valiutą Lietuvos vyriausybė įsipareigojo įsivesti pasirašydama ES narystės sutartį.

O lengviausiai egzaminuojamiesiems sekėsi atpažinti už muitų sąjungą ir mokesčius, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingą Europos Komisijos narį Algirdą Šemetą – net 96 proc. teisingai įvardijo, kad būtent šis ekonomistas, buvęs LR Finansų ministras pavaizduotas pateiktoje nuotraukoje. Taip pat Europos egzamino dalyviai nesunkiai atsakė (82 proc. atsakė teisingai), jog Lietuvos piliečiai, kertantys valstybės sieną su Baltarusija, turi pateikti pasą su įklijuota viza ir atpažino ES narės Slovėnijos vėliavą.

Iš viso Europos egzamino dalyviai turėjo atsakyti į 20 su Europos Sąjunga susijusių klausimų. Vidutiniškai vienam dalyviui tam prireikė 7 minučių ir 15 sekundžių. Bendras moksleivių egzamino rezultatų vidurkis – 59,25 balo, dalyvių socialiniame tinkle „Facebook“ – 42 balai iš 100 galimų.

„Europos egzaminas atspindi visuomenės žingeidumą ir atskleidžia, kokiais klausimais jai informacijos stinga. Aktyvus mokyklų dalyvavimas parodo, kad mokykloms rūpi išugdyti Europos realijose susivokiančius piliečius“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

2011 m. gegužės 20-ąją finaliniame Europos egzamino etape Vilniuje varžėsi 30 geriausiai visoje Lietuvoje egzaminą išlaikiusių moksleivių. Geriausiai pasirodė Martynas Barkauskas iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos. Antrąją vietą užėmė Dovilė Petrušytė (Varėnos Ąžuolo gimnazija), trečiąją – Kristijonas Mineikis (Klaipėdos „Universa Via“ pagrindinė mokykla). Šiems mokiniams ir jų mokytojams atiteko pagrindiniai konkurso prizai – pažintinės kelionės į ES institucijas Briuselyje. Iš trijų geriausiai internetinį egzaminą laikiusių žinovų finalinį turą laimėjo Martynas Barkauskas ir buvo apdovanotas planšetiniu kompiuteriu iPAD.

Europos egzaminas – tai Europos dienos minėjimo renginių ciklo dalis. Egzamino tikslas – didinti visuomenės, ypač moksleivių, domėjimąsi Europos Sąjunga, europiečių teisėmis ir galimybėmis bendrojoje rinkoje. Egzamino dalyviai turėjo atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su ES istorija, institucijomis, politika ir aktualijomis.

Europos egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Europos informacijos centrais „Europe Direct“ ir Jaunimo Europos komanda. Daugiau informacijos apie Europos egzaminą galima rasti šioje svetainėje.

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

Europos Komisija (EK) , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra