Sulaikyti du Nemunu atplukdyti cigarečių kroviniai ir trys su jais siejami pagėgiškiai

Autorius: Data: 2011-10-13 , 13:14 Spausdinti

Sieną su Rusija saugantys pasieniečiai sulaikė du Nemunu iš Kaliningrado srities atplukdytus rūkalų krovinius. Į areštinę uždaryti ir trys pareigūnams žinomi pagėgiškiai.

Sekmadienio (2011 10 09) naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai, patruliavę ties Pagėgių savivaldybės Karceviškių kaimu, naktinio matymo įranga užfiksavo Nemunu plaukiantį asmenį. Jis kirto upės viduriu einančią valstybė sieną.

Į įvykio vietą nuvykęs ir pakrantę patikrinęs pasieniečių ekipažas Lietuvos krante prie Nemuno ant kranto aptiko 20 dėžių, iš viso 10 tūkst. pakelių, cigarečių „Saint George“ su Rusijos banderolėmis. Dėžės buvo apvyniotos juoda polietileno plėvele ir lipnia juosta bei surištos tarpusavyje. Manoma, kad jas iš Rusijos atlukdė „ichtiandras“, spėjęs pasprukti atgal.

Tirdami šio įvykio aplinkybes ir surinkę svarbios informacijos jau pirmadienio naktį Pagėgių rinktinės pasieniečiai surengė pasalą. Apie 1 val. 20 min. VSAT pareigūnai Pagėgių savivaldybės Lazdėnų kaimo ribose pastebėjo, kaip Nemunu iš Rusijos į Lietuvos krantą pradėjo plaukti guminė valtis su pakabinamu varikliu. Ja buvo gabenamas dėžių krovinys.

Valtis perkirto sieną ir priplaukė prie Lietuvos kranto. Joje buvę du asmenys bendrams Lietuvos krante perdavė dėžes, kurios buvo sukrautos į automobilį „Audi 100 Avant“. Atplaukusieji iš Rusijos, matyt, pajutę pavojų, Lietuvos krante likimo valiai paliko valtį ir patys Nemunu nuplaukė atgal į Rusiją.

Tuo pačiu metu iš šios vietos į Lietuvos gilumą nuvažiavo taksi ženklais paženklintas automobilis „Volkswagen Passat“, į kurį cigarečių nebuvo kraunama.

Pagėgių pasieniečiai sulaikė „Audi 100 Avant“, kuriame rado 20 dėžių, iš viso 10 tūkst. pakelių, cigarečių „Saint George 7“ su Rusijos banderolėmis. Vairuotojas buvo pasišalinęs.

Netrukus surengę pasalą taksi automobilį ir jį vairavusį 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventoją Specialiosios paskirties būrio pareigūnai sulaikė už kelių kilometrų esančiame Stoniškių miestelyje. Stoniškiuose į Pagėgių pasieniečių pasalą pateko ir dar du su minėtais kontrabandos sulaikymais siejami ir gerai teisėsaugos pareigūnams žinomi 22-ejų ir 26-erių Pagėgių savivaldybės gyventojai.

Šiai trijulei – uždarosios akcinės bendrovės direktoriui, vadybininkui ir niekur nedirbančiam vyrui – Pagėgių rinktinės pareigūnai bei Tauragės policija yra pritaikę Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.

Pasieniečiai visus tris sulaikytuosius uždarė areštinę. Dėl kontrabandos ir neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Pagėgių rinktinėje vyksta ikiteisminis tyrimas.

VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis

 

Krovinių pervežimai

Valstybės siena , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra