Sukanka 110 metų kai Kauno katedrai suteiktas šis titulas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Mieli Kauno miesto ir visos arkivyskupijos tikintieji,
Sukanka 110 metų kai Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčiai Kaune buvo suteiktas katedros titulas, bylojantis apie tai, kad šioje bažnyčioje yra vyskupo sostas.
1864 m. Rusijos carui įsakius Žemaičių vyskupijos centras buvo perkeltas iš Varnių į Kauną. Tuomet parapijinė bažnyčia tapo Žemaičių vyskupo sostu, o prabėgus 31 metams, 1895 m. pop. Leonas XIII Kauno Šv. Petro ir Šv. Povilo parapijinei bažnyčiai suteikė Katedros titulą.
Birželio 29 d. 12 val. šią sukaktį paminėsime Šv. apaštalų Petro ir Povilo atlaidais, iškilminga Eucharistijos liturgija, kuriai vadovaus Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius.
Po Šv. Mišių – procesija su Švenčiausiuoju Sakramentu, o po jos bus teikiamas Sutvirtinimo sakramentas.
Kviečiame tikinčiuosius ir Kauno miesto svečius aktyviai dalyvauti šventėje, dėkoti Dievui už Kauno arkivyskupiją ir jos ganytojus, kurie yra pilnateisiai apaštalų įpėdiniai, savo vyskupijos kunigų ir tikinčiųjų vadovai bei mokytojai.
Šv. Mišios yra Bažnyčios gyvenimo centras ir viršūnė, nes joje Kristus įjungia savo Bažnyčią ir visus savo narius į šlovinimo ir dėkojimo auką Dievui Tėvui. Todėl melskime Dievą malonių užtariant Kauno arkikatedros bazilikos globėjams Šv. apašt. Petrui ir Povilui, kad drauge su jais galėtume ištarti „Aš gyvenu, tačiau nebe aš, o gyvena manyje Kristus“ (Gal 2, 20).
Kauno arkikatedros bazilikos administratorius

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra