Sukako treji metai, kai darbą pradėjo ši vyriausybė

Autorius: Data: 2011-12-09 , 16:00 Spausdinti

2011 m. gruodžio 9 d. sukako treji metai, kai darbą pradėjo 15-asis ministrų kabinetas.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius: „Manau, per šį laikotarpį mums pavyko dirbti rezultatyviai. Svarbiausia, pavyko išsaugoti krašto finansinį stabilumą. Dabar daug kas pripažįsta ir vertina, kad Lietuva, skirtingai nei Graikija, vykdo atsakingą finansų politiką. Tarp reikšmingų ministrų kabineto darbų įsibėgėjęs apsivalymo procesas energetikoje, teisėsaugoje, finansų sektoriuje. Per apsivalymą įvairiose srityse valstybė atgauna galias veiksmingai tarnauti žmonėms, o ne įvairioms interesų grupėms, kaip buvo anksčiau.“

SEB banko analitikas Gitanas Nausėda: „Strateginis šio ministrų kabineto tikslas – būtinybė mažinti valstybės biudžeto deficitą, pasiekti finansinį stabilumą, sukurti tvirtus pamatus ekonomikos augimui – yra teisingas. Vyriausybė elgėsi nepopulistiškai, nežaidė žmonių jausmais, kalbėjo tiesą apie Lietuvoje ir tarptautinėse rinkose susiklosčiusią padėtį.“ („Lietuvos žinios“)

KELETAS FAKTŲ:

 
 • Suvaldyta finansų ir ūkio krizė, gilios krizės akivaizdoje užtikrintas nenutrūkstamas pensijų ir socialinių išmokų mokėjimas.
 • Pradėta kova dėl energetinės nepriklausomybės ir mažesnių dujų kainų. Likviduotas LEO LT, parengta Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategija, surastas strateginis investuotojas į Visagino AE, sparčiai juda suskystintų dujų terminalo statybos darbai.
 • Per dvejus veiklos metus sutaupyta 882 mln. litų darbo užmokesčiui skiriamų išlaidų, sumažintas biurokratinis aparatas, įgyvendinta apskričių reforma.
 • Pirmą kartą suskaičiuotas valstybės įmonių valdomas komercinis turtas, valstybės įmonės įpareigotos veikti skaidriau ir efektyviau.
 • Investicijų medžioklė pasiteisino, atvesti dideli investiciniai projektai.
 • Vykdyta kova su šešėliu ir korupcija – pirmą kartą pradėti tikrinti valstybės tarnautojai, reformuota viešųjų pirkimų sistema, sugriežtintos bausmės už korupcinius nusikaltimus, įvesti kasos aparatai turguose.

 

Užsienio politika

Vilniuje ­– didžiausias užsienio politikos renginys per nepriklausomybės istoriją

2011 m. gruodžio 6 d. Vilniuje vyko Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesija – didžiausias per Lietuvos Nepriklausomybės istoriją užsienio politikos renginys, kuriame dalyvavo ir JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton. Šiomis dienomis Vilniuje ESBO užsienio reikalų ministrai diskutavo apie saugumo iššūkius, su kuriais susiduria 56 šalys narės ir kaimyniniai regionai. Ministrų Tarybos sesijoje nubrėžtos kryptys tolesnei ESBO veiklai įgyvendinant laisvos, demokratinės, vieningos ir nedalomos euroatlantinės ir Eurazijos saugumo bendrijos viziją.

KELETAS FAKTŲ:

 
 • ESBO užsienio reikalų ministrai nusprendė tobulinti ESBO išankstinio įspėjimo pajėgumus, taip pat galimybes imtis išankstinių veiksmų, palengvinti dialogą ir teikti tarpininkavimo paramą bei reabilitaciją po konfliktų.
 • Priimti sprendimai dėl atsako į tarptautines grėsmes, lygių moterų galimybių ekonomikos srityje, transporto dialogo sustiprinimo, svarbių Saugumo bendradarbiavimo forumo klausimų srityse.
 • Susitarta dėl deklaracijos dėl kovos su visomis prekybos žmonėmis formomis.

 

Finansai

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ 3,3 MLRD. LITŲ PASKOLAI „SNORO“ INDĖLIAMS GRĄŽINTI

Vyriausybė priėmė sprendimą valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ paskolinti iki 3,3 mlrd. litų draudimo išmokų mokėjimui finansuoti. Įstatymai gyventojams ir įmonėms bei organizacijoms numato ne tik galimybę bankrutavus bankui atgauti valstybės apdraustus indėlius, bet ir galimybę neprarasti palūkanų, apskaičiuotų iki draudžiamojo įvykio dienos (iki 345 tūkst. litų).

Su „Snoro“ banku paskolų sutartis sudarę studentai neišmokėtą pinigų dalį gaus iš kitų bankų. Valstybės remiamų paskolų sutartis su „Snoro“ banku sudarę studentai dėl neišmokėtos paskolos dalies galės kreiptis į kitus šias paskolas teikiančius bankus. Siekdama sudaryti lankstesnes paskolų teikimo sąlygas, Vyriausybė pakoregavo valstybės remiamų paskolų teikimo tvarką. Naujas sutartis dėl likusios paskolos dalies išmokėjimo studentai turės sudaryti iki šių metų pabaigos. Valstybės remiamas paskolas studentams šiuo metu teikia penki bankai – Nordea, Swedbank, DnB, Šiaulių ir Ūkio bankai. Daugiau informacijos: www.vsf.lt

SEB banko darbuotojai „Snoro“ indėlininkų patogumui laikinai lankysis Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kuriuose nėra SEB banko skyrių. Mobiliosios komandos aptarnaus „Snoro“ klientus 40-yje miestų ir miestelių esančiuose Lietuvos pašto skyriuose – priims jų prašymus jiems priklausančias draudimo išmokas pervesti į bankų sąskaitas. Daugiau informacijos: http://seb.lt/pow/wcp/seblt.asp.

KELETAS FAKTŲ:


 

 
 • VĮ „Indėlių ir investicijų draudimui“ skolinama iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų. Paskolos terminas – šešeri metai – iki 2017 m. gruodžio 1 d.
 • Šis fondas draudimo išmokas „SNORO“ klientams turi išmokėti ne vėliau kaip iki sausio 7 d.
 • Gyventojams draudimo išmokos bus mokamos AB SEB banke, juridiniams asmenims: Vilniaus apskrityje – AB SEB banke, Kauno – AB Ūkio banke, Klaipėdos – Danske banke, Šiaulių – AB Šiaulių banke, Panevėžio – Nordea banke, Alytaus ir Marijampolės – Swedbank, AB, Telšių ir Utenos apskrityse – AB DNB banke, Tauragės apskrityje – UAB Medicinos banke.

 

 Viešieji pirkimai

 GRIEŽTINAMA VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ KONTROLĖ

2012 metų pradžioje, įsigaliojus Viešųjų pirkimų įstatymo pataisoms, griežtės viešųjų pirkimų priežiūra, bus reikalaujama kur kas daugiau viešumo iš perkančiųjų organizacijų, turės iš anksto būti viešai skelbiami pirkimų (išskyrus mažos vertės pirkimus) techninių specifikacijų projektai, ketinamai sudaryti bei jau sudaryti sandoriai, jų numatomos kainos, konkursų laimėtojai, jų pasirinkimų priežastys.

KELETAS FAKTŲ:

 
 • Perkančiosios organizacijos privalės informaciją skelbti internetiniuose tinklapiuose ir leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“.
 • Perkančiosioms organizacijos privalės kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl leidimo sudaryti vidaus sandorius.
 • Perkančiosioms organizacijoms bus užkirstas kelias savarankiškai pasirinkti neskelbiamų derybų būdą. Pirkimas neskelbiamų derybų būdu galės būti pradedamas tik gavus Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimą. Tarnybos sutikimas nebus reikalingas tik tuomet, jei perkančioji organizacija numatys paskelbti pranešimą dėl savanoriško ex ante skaidrumo ir informaciją apie tai nurodys pirkimo dokumentuose.

 

Kova su šešėliu

TĘSIAMI VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR PAREIGŪNŲ TIKRINIMAI DĖL NETEISĖTŲ PRATURTĖJIMŲ

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, šiemet užfiksuota 18 valstybės tarnautojų ir pareigūnų galimų neteisėto praturtėjimo atvejų, už kuriuos asmenys gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Dar 50 asmenų už padarytus pažeidimus privačių interesų deklaracijose informacija bus pateikta Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Per 2011 m. VMI atliko daugiau kaip 570 valstybės tarnautojų ir jų sutuoktinių kontrolės procedūrų. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas Muitinės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei kitų institucijų, kovojančių su šešėline ekonomika ir kontrabanda, darbuotojams.

KELETAS FAKTŲ:

 
 • Valstybės tarnautojų rizikingumas vertintas ir pagal tai, ar buvo vykdyti turto perleidimo sandoriai, ar gautos didelės vertės dovanos. Atliktų mokestinių tyrimų ir patikrinimų metu buvo apskaičiuota apie 2,3 mln. Lt suma, kurią valstybės tarnautojai turės papildomai sumokėti į biudžetą.
 • Valstybės tarnautojai, kurių atžvilgiu buvo taikomi kontrolės veiksmai, tikslino turto deklaracijas, sumažindami tariamai turimų lėšų likutį 57,3 mln. Lt. Tokiu būdu užkirstas kelias galimam šių pinigų legalizavimui.

 

MPT Spaudos tarnyba

Tel.: (8 5 ) 2663746, 2663747 Faks. (8 5) 2663745 El. paštas kasp@lrv.lt

Jeigu norite užsisakyti naujienlaiškį, siųskite el. laišką adresu kasp@lrv.lt arba galite jį užsiprenumeruoti Vyriausybės interneto svetainėje www.lrv.lt (naujienų prenumerata)

Vyriausybė , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra