„Sugrįžtantys archyvai – Lietuvos mokslininkams“

Autorius: Data: 2012-11-02 , 12:34 Spausdinti

„Sugrįžtantys archyvai – Lietuvos mokslininkams“

© Martyno AMBRAZO („Respublika“) nuotr.

„Vakarų ekspreso“ inf.

PROGA. Konferencija-seminaras – puiki proga padiskutuoti apie archyvų, atkeliavusių į Lietuvą, vietą ir svarbą Lietuvos mokslui, pasidalinti su kolegomis jų tvarkymo, naudojimo ir sklaidos patirtimi.

Klaipėdos universiteto bibliotekininkai lapkričio 8-9 dienomis organizuoja mokslinę konferenciją-seminarą „Sugrįžtantys archyvai – Lietuvos mokslininkams“, kuri skirta dr. Kazio Pemkaus bibliotekos-archyvo įkūrimo Klaipėdos universitete 15 metų sukakčiai pažymėti. Šioje kolekcijoje saugoma nemažai leidinių, kurie yra vieninteliai visoje Lietuvoje.

Daktaro Kazio Pemkaus (1956-1996 m. gyvenusio JAV) surinkta lituanistinė kolekcija nuo 1997 m. liepos 14 d. saugoma ir lankytojams prieinama Klaipėdos universiteto bibliotekoje. Susidomėjimas šia kolekcija ir jos vertė pastebimai auga, todėl mokslinė konferencija yra puiki proga padiskutuoti apie panašių archyvų, atkeliavusių į Lietuvą, vietą ir svarbą Lietuvos mokslui, pasidalinti su kolegomis jų tvarkymo, naudojimo ir sklaidos patirtimi.

Konferencijos programoje numatyta 12 pranešimų, kuriuos skaitys ne tik KU mokslininkai, bet ir daugelio Lietuvos mokslinių bibliotekų specialistai. Antrąją konferencijos dieną vyks teorinis-praktinis seminaras „Rankraščiai: saugome, tiriame, skleidžiame žinią“, skirtas rankraštinio paveldo tvarkymui. Seminare pranešimus skaitys Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotojai, vadovaujami LNB Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro vadovės Jolitos Steponaitienės. Konferencijos dalyviai galės susipažinti su dr. Kazio Pemkaus biblioteka-archyvu, dalyvauti kilnojamosios fotodokumentikos parodos „Atrastas Karaliaučius“ atidaryme bei gauti dovanų leidinį, kuriame skelbiamos pranešimų tezės bei pristatoma dr. Kazio Pemkaus asmenybė ir jo surinkta kolekcija.

Konferencija vyks lapkričio 8-9 dienomis Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Koncertų salėje. Pradžia 9.30 val.

Bibliofilija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra