Sudėtingo instrumento neišsigandusi R. Mikiškaitė – šiandien žymi saksofonininkė

Autorius: Data: 2014-10-23 , 11:16 Spausdinti

Pirmąjį kartą saksofoną į rankas paėmusią vienuolikmetę labiausiai nustebino ir kiek įbaugino šiame muzikos instrumente esančių mygtukų skaičius, šiandien R. Mikiškaitė šio meno mokosi kaip ji pati vadina – saksofonų šalyje – Olandijoje. Atlikėja netiki, kad entuziazmas gali išblėsti, o noras eksperimentuoti – dingti. Jau šį savaitgalį R. Mikiškaitė pasirodys gimtoje Lietuvoje, Trakų ir Birštono kraštuose – atlikėja užbaigs jaunuosius menininkus pristatantį muzikos renginių ciklą „Iuvenes art“.

Romantiško būdo jaunoji menininkė yra gimusi ir užaugusi ežerais apsuptame Trakų krašte. Saksofoną į rankas Rusnė teigė paėmusi paskatinta tėčio, birbynininko Kastyčio Mikiškos, ir Trakų meno mokyklos mokytojo Arvydo Mišeikio, kuris tuo metu pakvietė jaunąją atlikėją groti Trakų pučiamųjų orkestre. Patekusi į nuostabiu įvardijamo mokytojo Ričardo Čiupkovo klasę, Rusnės noras groti šiuo muzikos instrumentu išaugo dvigubai. Šiuo metu R. Mikiškaitė Trakų meno mokyklą vadina antraisiais namais, kuriuose ne tik žengė pirmuosius muzikinius žingsnius, bet ir susirado daug draugų.

Galimybes išnaudoti – būtina

Prieš dešimt metų baigusi Trakų meno mokyklą, R. Mikiškaitė įstojo į Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatoriją (Albino Pupkevičiaus klasė). Po to sekė mokslai Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurie suteikė Rusnei progą pažinti užsienio muzikos rinką – Rusnė pasinaudojo proga sudalyvauti akademijoje vykdomoje „Erasmus“ programoje ir išvyko bakalauro studijų tęsti į Olandiją, Utrechto miestą, kur buvo globojama profesoriaus Johan van der Linden. Po studijų svetur į Lietuvą grįžusi jaunoji atlikėja gimtinėje ilgai neužsibuvo – šiuo metu jaunoji menininkė ir vėl Olandijoje – tęsia magistro studijas.

Saviraiškos nelaiko darbu

Groti saksofonu Rusnei niekada nebuvo darbas. Atsakingas ir planinis mokymasis groti saksofonu buvo pasiruošimas koncertams, festivaliams, konkursams, kas kiekvienam vaikui daro įspūdį, motyvuoja tobulėti. Pasak jaunosios atlikėjos, grojant, ji ir šis muzikos instrumentas tampa vienu kūnu – jos dalimi. Žinoma, ji sutinka, kad saksofonas pūtikui, kaip statybininkui plaktukas – darbo įrankis, tačiau apie tai jaunoji atlikėja niekada ir nebuvo pagalvojusi. Tiesa, Rusnei teko paragauti ir mokytojo duonos – 2013 metais jaunoji atlikėja dalyvavo vasaros stovykloje „Trakų fanfarinė savaitė“ bei festivalyje „Mes sveikinam trakus“. Nors muzikos pedagogika R. Mikiškaitei nėra svetima, planų grįžti į Lietuvą ir tapti mokytoja ji kol kas neturi.

Šalyje jaučiasi įvertintais

R. Mikiškaitė, paklausta, ar jos manymu jaunieji klasikinės muzikos atlikėjai yra vertinami Lietuvoje, ji mano, kad vertinti yra viena, o sudaryti sąlygas ir palankią aplinką dirbti – kas kita. Būtent to Lietuvos muzikos rinkoje ir trūksta, ir gal todėl dauguma gerų jaunųjų atlikėjų renkasi kitas šalis. Tačiau jauniesiems atlikėjams grįžti namo visada yra malonu – visada malonu yra stovėti scenoje ir savo kuriama muzika dalintis su kitais. Todėl pasak R. Mikiškaitės, tokie projektai kaip „Iuvenes art“, „Sugrįžimai“ svetur besimokantiems ir gyvenantiems lietuvių atlikėjams visada yra įvertinimas.

Saksofonininkė Rusnė Mikiškaitė pasirodys drauge su dvidešimt aštuonerių metų olandų pianistu Thijn Vermeulen. Pasak atlikėjos, nors duetu jie groja dar neilgai – vos metus laiko, tačiau sutampantys požiūriai į muziką atneša gerus rezultatus. Atlikėjų pagrindinis siekis paprastas – likti suprastais.

 

Saksofonininkė R. Mikiškaitė ir pianistas T. Vermeulen koncertuos:

2014 m. spalio 25 d. 17 val. Užutrakio dvare (Trakų rajonas);

2014 m. spalio 26 d. 15 val. Birštono Kurhauze (Prienų rajonas).

* Įėjimas mokamas. Kaina – 10 Lt. Bilietus galėsite įsigyti renginių vietoje likus valandai iki koncerto.

Organizatorius – Trakų krašto vietos veiklos grupė

Partneriai – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, Trakų kultūros rūmai, Birštono kultūros centras

Pagrindiniai rėmėjai – UAB „Vilsida“, UAB „Senoji kibininė“, poilsio ir pramogų parkas TonyResort“

Informaciniai rėmėjai – Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, Lentvario miesto laikraštis „Klevų alėja“, Lietuvos nacionalinis istorijos laikraštis „Voruta“, laikraštis „Naujasis gėlupis“, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraštis „Gyvenimas“, „Krašto vitrina“.

 

Evelina KISLYCH,

 „Iuvenes art“ atstovė spaudai

 

 tel. 86 4666 793, el. p. kislych.evelina@gmail.com

Kultūra Lietuva Renginiai Trakai Vilnius , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra