Su spalvingais žiedais tautodailininkai kviečia pavasarį

Autorius: Data: 2013-03-02 , 17:24 Spausdinti

Vaida BERNYTĖ

Vilniuje prasidėjusioje Kaziuko mugėje dalyvaujantys menininkai – iš Biržų atvykę Vida ir Kęstutis Preidžiai – pristatydami įvairių spalvų linines gėles–sages ir vilnonius galvos apdangalus, juokiasi, kad taip kartu jie šaukia visų mūsų laukiamą pavasarį. Su spalvingais papuošalais jie supažindina visus susidomėjusius mugės lankytojus.

Gėlė–sagė laukiama ne tik pavasarį

Lininiai audiniai – pagrindinė V. Preidžiuvienės darbo medžiaga, kurią naudodama ji gamina įvairiausių formų gėles.

Biržietė džiaugiasi, kad susidomėjusių šiais gaminiais būna nepriklausomai nuo metų laikų. „Bet pavasarį Kaziuko mugėje lietuvių tautiniai motyvai tikrai yra vertinami,“ – pastebi moteris. Ji pasakoja, kaip specialiu standikliu sudrėkinusi lininį audinį kiekvieną žiedlapį išlanksto rankomis. Gal todėl į lininę gėlę–sagę moterys greičiau ir atkreipia dėmesį.

Neseniai biržietė pradėjo gaminti dar vieną papuošalą, kurį taip pat pristato Kaziuko mugės lankytojams. Tai originalios kepuraitės, pagamintos iš suvelto vilnonio audinio ir papuoštos įvairiomis velto audinio detalėmis.

„Vilna puikiai išlaiko šilumą ir yra natūralus audinys, kuris visuomet bus sveikesnis, – pasakoja V. Preidžiuvienė. – Be to kepuraitės išlieka vienetinės, nes visos jos yra rankų darbo. Tai irgi patinka šių apdarų mėgėjams.“

Ant senos lentos gimsta paveikslas

Tapytojas Kęstutis Preidžius mugės lankytojų dėmesį atkreipia pristatydamas paveikslus ant senų lentų. Ant jų atgimsta ir natiurmortai, ir peizažai, ir istorinės mūsų krašto vietos, ir gėlių kompozicijos.

„Anksčiau visą tai tapydavau ant drobės, dabar – ant lentų, parsivežtų iš senutėlių ir jau nebegyvenamų sodybų, – pasakoja menininkas. – Šios lentos jau yra laiko patikrintos, todėl kartu ir pačiam paveikslo siužetui jos dar suteikia istoriją, lengviau būna jį suprasti.“

Tapyti ant senų lentų K. Preidžius pradėjo prieš septynerius metus. Tačiau menininkas nepamiršta ir įprastos drobės. Tradicinių paveikslų taip pat gali pamatyti mugės lankytojai.

Dailininkas prisipažįsta, visuose jo kūriniuose išlieka tautiškumo motyvas. „Esu kaimo vaikas, myliu gamtą ir tėviškė. Todėl ir darbuose šie jausmai atsispindi,“ – apibendrina menininkas.

Mugėje taip pat svečiuojasi

Biržiečiai Vilniuje šurmuliuojančioje Kaziuko mugėje kaip prekeiviai dalyvauja jau septintus metus ir džiaugiasi, kad kasmet čia sutinka vis didesnį pažįstamų kolegų ratą tiek iš Biržų, tiek iš kitų Lietuvos miestų.

„Didelėse mugėse, aišku, stengiamės pasižvalgyti ir kaip renginio svečiai, – prisipažįsta Preidžiai. – Pabendraujam su kitais menininkais ir iš arčiau pasižiūrim, ką naujo jie padarė. Susipažįstam su jų darbais, o kartu pamatom, koks yra lietuvių poreikis, kuo jie domisi ir ką nori įsigyti, į ką jie greičiau atkreipia dėmesį.“

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra