Su meile apkabinom Pagėgius

Autorius: Data: 2014-08-13 , 11:58 Spausdinti

Pagėgių savivaldybės administracijos archyvo nuotrauka

Pagėgių miesto bendruomenė, prieš beveik dešimtį metų atsisakiusi savo miesto šventės, šiemet nutarė ją susigrąžinti ir deramai švęsti Miesto dieną.

Pagrindinė šventės mintis atkreipti dėmesį į šiemet minimus Šeimos metus. Miestas tapo viena darnia šeima, nes šventės džiugesys šurmuliavo visur: prie pradinės mokyklos kartu su Pagėgių savivaldybės partneriais iš Šilalės ir Sovetsko miesto pagal tarptautinį projektą iškilmingai atidarytas sporto aikštynas, kuriame draugiškas krepšinio ir futbolo varžybas žaidė komandos skambiai pasivadinusios Lietuvos ir Rusijos komandomis, bendrą šokį šoko tarptautinės stovyklos Mociškiuose dalyviai, parodomąją ir kvapą gniaužiančią programą naujai įrengtoje riedučių aikštelėje parodė riedutininkai iš Sovetsko.

Aikštelę, kurioje bus aktyviai leidžiamas laisvalaikis, sportuojama ir galbūt neišvengta sportinių traumų, pašventino klebonas Vytautas Gedvainis. Sveikinimo kalbas sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Lietuvos Respublikos seimo narys Artūras Skardžius, Sovetsko miesto meras Nikolaj Vojyščev, Šilalės savivaldybės atstovė, Jovita Voverienė, projekto vadovė Dainora Butvydienė, rangovų atstovas Bronius Būdvytis, Pagėgių miesto seniūnas Dainius Maciukevičius.

Miesto parke vyko menų laboratorijų akcijos, kurias puikiai organizavo ir apjungė šaunus vedantysis, pagėgiškis Vaclovas Navickas. Buvo galima patiems pasigaminti pakabuką, šilko gėlę, išmegzti gražų raštą, paskanauti parko arbatos. Įnirtinga nors ir tyli kova vyko prie šachmatų, šaškių lentų, prie domino kaladėlių.

Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka, kaip visada sugalvojo daug originalių akcijų ir priviliojo gausybę vaikų ir suaugusiųjų nupiešti mylimą pandą ir priklijuoti jai ausytes, išmokti varnų kalbą, fiksuojant laiką ant asfalto sudėlioti didžiulę dėlionę ir kt. Pagėgiškiai taip pat buvo kviečiami parašyti savo linkėjimą ateities kartoms, artėjančiai Baltijos kelio 25 – ųjų metinių minėjimo sąšaukai.

Parko šurmulio ašis buvo akcija skambiu pavadinimu „Apkabink Pagėgius“, kur rankomis susikabinusius pagėgiškius iš paukščio skrydžio fiksavo garsusis fotoskrydžio albumų autorius Kęstutis Fedirka. „Tegul tampa Pagėgiai šeimos puoselėtojų miestu. Tegul tą dieną, rugpjūčio 9 – ąją, į šeimas bent trumpam sugrįžta vaikai iš užsienio, tegul giminės rengia savo susitikimus, tegul suvažiuoja kraštiečiai. Tegul tai tampa gražia tradicija“ – kalbėjo vienas iš šventės organizatorių Pagėgių krašto nevyriausybinių organizatorių koordinatorius Edmundas Incius.

Naujai suremontuotos Pušyno gatvės gyventojai pasitiko Savivaldybės vadovus su muzika, dainomis ir padėkos žodžiais, o į orą sėkmei ir laimei paleido puokštę balionų su Pušyno gatvės numeriais.

Miesto stadione visus susirinkusiuosius sveikino Savivaldybės meras Virginijus Komskis, kviesdamas didžiuotis savo gražėjančiu miestu ir būti tikrais jo šeimininkais. Iš Mero rankų pavyzdingos pagėgiškių šeimos gavo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio įsteigtas dovanas ir padėkos raštus. Miesto seniūnas ir pagrindinis šventės organizatorius Dainius Maciukevičius padėkojo gražiai besitvarkantiems sodybų šeimininkams ir daugiabučių gyventojams. „Svarbiausia, kad ši diena taptų aktyvaus veiksmo bei visų norinčiųjų betarpiško dalyvavimo joje diena. Kuo daugiau aktyvumo ir kuo mažiau pasyvaus stebėjimo. Šventę kuriame patys, švenčiame patys ir nuveiktais darbais džiaugiamės patys“ – sakė seniūnas, kuris dėkojo visiems, padėjusiems organizuoti šventę ir kurių garbei su žmona sudainavo dainą.

 Daugiau šventinių akimirkų foto galerijoje

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

pagegiai.lt

Mažoji LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra