Studentų bendrabučiams atnaujinti – lengvatinės sąlygos

Autorius: Data: 2012-01-04 , 10:14 Spausdinti

Valstybinių aukštųjų ir profesinių mokyklų bendrabučiams renovuoti sudaromos palankios sąlygos. Iki 2015 metų turės galimybę atsinaujinti apie 30 studentų bendrabučių.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičiaus bei aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas patvirtinto Aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų bendrabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą, kurios tikslas – modernizuoti bendrabučius, pastatytus pagal iki 1993 metų galiojusius statybos techninius normatyvus, pagerinti studentų bei mokinių gyvenimo sąlygas, taupyti energiją.

Bendrabučiuose planuojama įrengti modernias, energiją taupančias priemones, pakeisti šildymo vamzdynus ir prietaisus. Taip pat bus keičiami langai ir durys, remontuojamos vidaus patalpos, šiltinami, dengiami nauja danga stogai, modernizuojami liftai, atnaujinami balkonai, laiptai, sanitariniai mazgai, įrengiamos vėdinimo sistemos. Numatoma keisti pastatų inžinerines sistemas: nuotekų, geriamojo vandens vamzdynus ir įrenginius, priešgaisrinės, pastatų apsaugos sistemas, įrengti žaibosaugos, dūmų šalinimo priemones, atnaujinti elektros instaliaciją. Bendrabučiai bus pritaikyti neįgaliesiems.

Bendrabučių atnaujinimo programa bus finansuojama Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonės „JESSICA kontroliuojantysis fondas“ lėšomis. Programos vykdytojai galės gauti lengvatinį kreditą su ne didesnėmis kaip 3 procentų fiksuotomis metinėmis palūkanomis ir ne ilgesniam kaip 20 metų laikotarpiui. Planuojama investicijų vertė – apie 45 mln. Lt.

Esant poreikiui programoje galės dalyvauti visos valstybinės aukštosios mokyklos ir visos profesinio mokymo įstaigos, pakeitusios teisinį statusą į viešąsias įstaigas ir turinčios teisę disponuoti turtu. Aukštųjų mokyklų persitvarkymas į viešąsias įstaigas sudaro joms galimybę dalyvauti bendrabučių atnaujinimo programoje ir skolintis lengvatinėmis sąlygomis.

Programos įgyvendinimo laikotarpis gali būti pratęstas atsižvelgus į programos vykdytojų finansines galimybes ir programai įgyvendinti skiriamas lėšas.

2006–2011 m. aukštųjų mokyklų bendrabučiams atnaujinti buvo skirta apie 80 mln. Lt valstybės biudžeto lėšų. 2009 m. pradėta profesinio mokymo įstaigų bendrabučių renovacija. Per trejus metus visiems 74 šių įstaigų bendrabučiams iš dalies atnaujinti skirta apie 15 mln. Lt.

Aukštųjų mokyklų bendrabučiuose gyvena daugiau kaip 27 tūkst. studentų, profesinių mokyklų – apie 8 tūkst. mokinių.

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 2191229, el. p. info@smm.lt

Lietuva , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra