Strateginiai projektai – naujos galimybės klaipėdiečiams ir visai Lietuvai

Autorius: Data: 2011-07-22 , 08:48 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2011 m. liepos 21 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdos uoste susitiko su AB „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovais, miesto savivaldybės vadovais, susisiekimo ir energetikos ministrais, aplinkosaugos specialistais ir aptarė valstybei svarbius Klaipėdoje vykdomus strateginius projektus.

„Turime ambicingą tikslą – sumažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Jam pasiekti reikia sutelktų šalies gyventojų ir valdžios institucijų pastangų. Uoste vykdomi strateginiai energetikos projektai suteiks ekonominių ir socialinių pranašumų ir Klaipėdos krašto gyventojams, ir visai šaliai“, – pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, Klaipėdoje vykdomi strateginiai projektai – suskystintų dujų terminalas (SGD), „NordBalt“ jungtis, pirmoji Baltijos valstybėse atliekų deginimo ir biokuro kogeneracinė elektrinė – ne tik alternatyva rusiškoms dujoms, bet ir galimybė sumažinti šilumos ir elektros kainas. Šalies vadovė pabrėžė, kad plečiant AB „Klaipėdos nafta“ importą galima užtikrinti konkurencingesnes degalų kainas.

Šalies vadovės teigimu, vieno svarbiausio energetinei nepriklausomybei projekto – SGD terminalo statybų darbų tempai nepateisinamai lėti, tačiau padėtis keičiasi – Klaipėdos miesto savivaldybė, uostas ir AB „Klaipėdos nafta“ pradeda dirbti išvien, kad terminalas būtų pastatytas kaip įmanoma greičiau.

Prezidentė pabrėžė, kad parenkant vietą SGD terminalo statybai būtina įvertinti visas rizikas, atsakingai atlikti poveikio aplinkai vertinimą, atvirai informuoti žmones ir laikytis aukštų statybos ir aplinkosaugos reikalavimų. Kiaulės Nugaros sala šiuo metu parinkta kaip prioritetinė vieta terminalui, tačiau svarstomos galimos statybos vietos ir Būtingėje bei Melnragėje. Tokiu atveju SGD terminalas Kiaulės Nugaros saloje būtų laikinas sprendimas. Vėliau terminalas būtų perplukdytas į kitą vietą.

Klaipėdos uostas, pasak Prezidentės, labai svarbus šalies ekonomikai, todėl ypatingas dėmesys turi būti skirtas ir visiems čia vykdomiems projektams. Sėkmingam uosto darbui ypač svarbus giliavandenio uosto projektas. Šalies vadovė pabrėžė, kad uosto plėtros planų neturi stabdyti biurokratiniai suvaržymai bei paragino Klaipėdos miesto savivaldybę operatyviau priimti uosti plėtrai svarbius sprendimus.

Šalis, pasak Prezidentės, turi sumaniai pasinaudoti visais jūrinės valstybės teikiamais pranašumais – tiek krovinių ir keleivių gabenimo srityje, tiek vystant turizmo ir poilsio paslaugas, tiek išnaudojant vėjuotą pajūrio zoną alternatyviajai energetikai vystyti.

Klaipėda, Prezidentės nuomone, svariai prisideda ir prie inovatyvios Lietuvos kūrimo – naujausios technologijos naudojamos laivų statybos, remonto ir architektūros srityje. Šalies stiprybė – ne tik jūros suteikiamos galimybės, bet ir žinios, kuriomis galima konkuruoti su stipriausiomis Europos laivų statybos bendrovėmis.

Popiete šalies vadovė plaukė akvatorija ir apžiūrėjo uostą, galimą suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos vietą bei lankėsi AB „Vakarų laivų gamykloje“.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra