Stok į Pasieniečių mokyklą ir tapk pasieniečiu!

Autorius: Data: 2011-03-14 , 11:13 Spausdinti

Kiekviena profesija yra kažkuo savita ir patraukli. Kiekvienas žmogus profesiją renkasi pagal pašaukimą. Jeigu esate patikimas ir sąžiningas, geros sveikatos, stiprus ir sportiškas, jaučiate kasdienį gerų darbų troškulį, Jums nesvetimas noras saugoti ir padėti – tai jau žingsnis į pasieniečių gretas. Manote, kad Jūsų pašaukimas yra tapti pasieniečiu, Pasieniečių mokykla kviečia mokytis bei įgyti pasieniečio profesinę kvalifikaciją.

Pasienietis – pareigūnas, vykdantis valstybės sienos apsaugą, gebantis bendrauti su tautiečiu ir su užsieniečiu, juos pasitinkantis pirmas prie valstybės sienos. Pasieniečio profesija skirta tiems, kas tikisi įdomios, besikeičiančios veiklos, nuolatinio bendravimo su žmonėmis bei kolektyve, stabilaus ir užtikrinto atlyginimo, karjeros, savarankiškumo darbe ir darbo su įvairia technika.

Pasieniečių mokykla yra profesinė mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius VSAT padaliniams, besirūpinanti pareigūnų mokymu, jų kvalifikacijos tobulinimu. Mokykloje mokslai trunka 1,5 metų. Mokyklos kursantai aprūpinami uniformine apranga, apgyvendinami bendrabutyje, Lietuvos Vyriausybės nustatyta tvarka gauna stipendiją (apie 480 Lt). Sėkmingai baigusiems mokyklą išduodami baigimo diplomai, suteikiama pasieniečio profesinė kvalifikacija ir pagal Stojimo į vidaus tarnybą sutartį visi absolventai įdarbinami Valstybės sienos apsaugos tarnybos padaliniuose.

Pasieniečių mokyklos absolventai, sėkmingai baigę mokslus, gali iškart stoti į bakalauro studijų 2-ąjį kursą Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete mokytis pagal teisės ir valstybės sienos apsaugos programą.

Būsimieji pasieniečiai į Pasieniečių mokyklą bus priimami 2011 m. rugpjūčio mėnesį. Jau dabar visi pretendentai dėl dalyvavimo atrankoje į mokyklą gali kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybos rinktinių personalo padalinius ir pateikti reikiamus dokumentus.

Pretendentų atranka į Pasieniečių mokyklą vykdoma atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakymu nustatytas asmenų priėmimo į Pasieniečių mokyklą kvotas. Planuojama, kad Pasieniečių mokykloje šių metų rudenį mokslus pradės apie 80 jaunuolių.

Pažymime, kad šiais metais pasikeitė reikalavimai pretendentams, norintiems mokytis Pasieniečių mokykloje. Taigi, atrankoje į Pasieniečių mokyklą gali dalyvauti asmenys, esantys Lietuvos Respublikos piliečiai ir mokantys lietuvių kalbą, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, kuriems yra sukakę ne mažiau kaip 18 metų ir ne daugiau kaip 30 metų, turintys „B“ kategorijos vairuotojo pažymėjimą, esantys tokios sveikatos būklės bei tokio fizinio pasirengimo, kuris leistų eiti pareigas vidaus tarnyboje, ir esantys nepriekaištingos reputacijos.

Viena iš svarbių pretendentų atrankos į Pasieniečių mokyklą naujovių yra ta, kad nuo šiol atranka vykdoma mokykloje pagal patvirtintą tvarkaraštį trimis etapais. Pirmasis etapas – pretendentų fizinio pasirengimo įskaita, antrasis etapas – pretendentų bendrųjų žinių testas ir trečiasis – pretendentų konkursinio balo nustatymas. Fizinio pasirengimo pratimai ir jų vertinimai išlieka tokie patys, kaip ir pastaraisiais metais. Svarbu žinoti tai, kad pretendentams, neišlaikiusiems fizinio pasirengimo įskaitos, antrame ir trečiame atrankos etapuose dalyvauti draudžiama. Taigi, jau nuo šių metų visi pretendentai antrajame etape laikys bendrųjų žinių testą raštu, kurį sudarys 40 klausimų. Teste pateiktiems klausimams bus skirta atsakyti 40 minučių. Pretendentų atsakymai į testo klausimus taip pat bus vertinami balais.

Kita iš naujovių yra tai, kad tiems pretendentams, kurie yra ne mažiau kaip vienerius metus Jaunųjų pasieniečių būrelio ar Generolo Jono Plechavičiaus jaunojo kario mokyklos nariai ir turės su šia naryste susijusio tarnybos užkardos ar Generolo Jono Plechavičiaus jaunojo kario mokyklos rekomendacijas, bus skiriamas vienas papildomas balas prie jų bendrų konkursinių balų.

2011 m. balandžio 20 d. Pasieniečių mokykloje organizuojama Atvirų durų diena. Minėto renginio metu bus apžvelgti visi naujausi priėmimo reikalavimai stojant į Pasieniečių mokyklą. Kviečiame ir laukiame visų pageidaujančių mokytis Pasieniečių mokykloje, jų artimųjų ir kitų svečių apsilankyti Atvirų durų dienos renginiuose.

Norintiems mokytis ir įgyti pasieniečio profesiją daugiau informacijos apie mokyklą bei priėmimus galima rasti interneto tinklalapiuose adresais: www.pasienietis.lt, www.pasienis.lt

Mokyklos viršininkas pulkininkas Vytautas Strolia

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerijos pasieniečių mokykla, Valstybės biudžetinė įstaiga, Medininkų k. Vilniaus r. sav., LT-13019, tel. (8 5) 243 9030, faks. (8 5) 232 5154, el.p. mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt

Bendrojo skyriaus Organizacinio poskyrio vyriausioji specialistė Dangutė Kivilšienė, (8 5) 219 82 07, el. p. dangute.kivilsiene@vsat.vrm.lt

Voruta. – 2011, kov. 26, nr. 6 (720), p. 10.

Mokyklos, mokytojai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra