Stipri Europa – bendras Lietuvos ir Monako interesas

Autorius: Data: 2012-10-16 , 11:49 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. spalio 15 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusį Monako Princą Albertą II ir Princesę Charleen. Tai pirmasis Monako valstybės vadovo vizitas mūsų šalyje. Lietuva ir Monakas diplomatinius santykius užmezgė pernai.

„Džiaugiuosi, galėdama pirmą kartą pasveikinti Monako Princą Lietuvoje. Esame partneriai Europoje. Mus sieja tos pačios vertybės ir susiduriame su panašiais iššūkiais. Būdami solidarūs mes efektyviau spręsime Lietuvos ir Monako žmoniems svarbius klausimus Europoje bei tarptautinėje erdvėje“, – sakė Prezidentė.

Susitikime aptarti dvišaliai ryšiai, Lietuvos pasirengimas pirmininkauti ES 2013 m., ES ir Monako santykiai, padėtis euro zonoje.

Pasak Prezidentės, krizė euro zonoje tampa rimtu išbandymu visai Europai. Jos daromą poveikį patiria ir Lietuva, ir Monakas, todėl 2013 m. antroje pusėje Europos Sąjungai pirmininkausianti Lietuva aktyviai rems finansinės drausmės politiką ir kitus svarbius Bendrijos sprendimus finansiniam stabilumui bei ekonominiam augimui užtikrinti.

Susitikime kalbėta ir apie bendradarbiavimą energetinio saugumo, energijos efektyvumo, branduolinės saugos bei aplinkosaugos srityse. Šalies vadovė pabrėžė būtinybę tarptautinius branduolinės saugos standartus taikyti visoms atominėms elektrinėms, taip pat ir planuojamoms statyti Lietuvos kaimynystėje.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Baltijos jūra yra viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje ir jos ekologinės pusiausvyros atstatymui yra reikalingos visų aplink ją esančių šalių pastangos bei tarptautinės bendruomenės dėmesys. Princas Albertas II yra aktyvus aplinkosaugininkas ir savo veikloje ypatingą dėmesį skiria ekologijos problemoms.

Vizito Prezidentūroje metu Lietuvos ir Monako valstybių vadovai taip pat apsikeitė valstybiniais apdovanojimais. 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra