Steigiami Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai

Autorius: Data: 2011-03-28, 11:54 Spausdinti

Juozas DAPŠAUSKAS

2011 m. kovo 25 d. Klaipėdos universitete įvyko pirmasis natūralios, alternatyvios bei papildomos medicinos forumas. Jis surengtas kartu su Vydūno tarptautine moksline-praktine konferencija „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“.  

Konferencijos pabaigoje buvo įsteigti Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai, kurie apjungs įvairias sveiką gyvenseną skatinančias iniciatyvas, organizacijas ir natūralios (papildomos, alternatyvios) medicinos specialistus.

Konferencijos pasveikinti atvyko Klaipėdos miesto meras ir kiti politikai, Indijos ambasadorius Lietuvoje Deepak Vohra su žmona. Atidarant konferenciją Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis bei Žolinčių akademijos vadovė Danutė Kunčienė, atkreipę dėmesį, kad konferencija vyko Gandro bei Bičių dieną, įteikė konferencijos organizatoriui prof. Algimantui Kirkučiui simbolinę dovaną – naminės duonos, už  tai, kad sukvietė visus kaip mažus grūdelius į duonos kepalą.

Tarptautinėje konferencijos metu pristatyti pranešimai iš 9 pasaulio šalių – Vokietijos Indijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Čekijos, Rusijos, Ukrainos ir Latvijos, kurių medžiaga išspausdinta ir atskiroje knygoje. Specialiame leidinyje sugulė per pusšimtį pranešimų

Galima turėti viltį, kad Klaipėda bus ne tik pasiskelbusi sveiku miestu, bet ir tikrai tokiu taps įgyvendindama rezultatyvias sveikatinimo programas, kurios matomos ne tik tuščiomis frazėmis ir lozungais, bet rezultatyvumą įvertinti  bus galima fiksuojant mažėjantį sergamumą.

Konferencijos pabaigoje buvo priimta rezoliucija adresuota LR Prezidentei, Seimo Pirmininkei, Ministrui Pirmininkui, kurioje prašoma keisti įsisenėjusią sveikatos apsaugos sistemą, kuri nukreipta į ligų gydymą, o ne į sveikatinimą; pažymima, kad yra neproporcingai didelė Sveikatos apsaugos sistemos orientacija į chemines medikamentines gydymo priemones; raginama siekti atnaujinti šalies Sveikatos apsaugos sistemą originaliomis, efektyviomis ir pigesnėmis sveikatos tausojimo, ugdymo ir stiprinimo priemonėmis.

Vienas iš konferencijos moderatorių Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis sakė, kad tokių Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų įsteigimas yra labai svarbus žingsnis keičiant dabartinę situaciją valstybinėje sveikatos sistemoje, kurioje visas dėmesys yra skiriamas tik gydymui cheminiais vaistais ir operacijomis, kurią net sunku pavadinti sveikatos sistema, o tik – ligų gydymo. Ir padėtis nesikeičia 20 metų, sergamumas tomis ligomis, kurios priklauso nuo paties žmogaus gyvenimo būdo, tik augo.

Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų įgaliotu vadovu konferencijos buvo patvirtintas medicinos mokslų daktaras, prof. A. Kirkutis.

Sigitos Kriaučiūnienės nuotr.

 

Ieškantiems alternatyvios medicinos patarimų, siūlome apsilankyti www.manomedicina.lt/category/alternatyvi-medicina/

Lietuva , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra