Stasio Lozoraičio premija – žurnalistei Gražinai Viktorijai Petrošienei
Autorius: Voruta Data: 2020-01-20 , 09:59 Spausdinti

Laureatė G.V.Petrošienė ir mecenatas LR Seimo narys K.Starkevičius. S.Daubaraitės nuotr.
Sofija DAUBARAITĖ, Kaunas, www.voruta.lt
Jau per du dešimtmečius Lietuvos žurnalistų draugija sausio mėnesį tarp Trijų Karalių ir sausio tryliktosios teikia savo kasmetinę Stasio Lozoraičio vardo premiją ,,Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“. Šiais metais vertinimo komisija ši garbingą apdovanojimą skyrė žurnalistei Gražinai Viktorijai Petrošienei.
Sausio 9.d į Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą Kaune rinkosi žurnalistai iš Kauno, Vilniaus, politikai, dvasininkai, įvairių visuomeninių organizacijų atstovai iš įvairių Lietuvos vietovių. Premijos įteikimo šventė buvo pradėta poetų J. Strielkūno ir J. Marcinkevičiaus eilėmis, kurias skaitė aktorė Olita Dautartaitė.
Premijos laureatės curriculum vitae pristatė praėjusių metų laureatė, ,,Lietuvių godos“ vyr. redaktorė M. Šaknienė ir sveikinimo žodį tarė praėjusių metų laureatas kardinolas S. Tamkevičius.
G.V. Petrošienė gimė Tauragės rajone. Baigusi Viduklėje S. Stanevičiaus vidurinę mokyklą išvyko bandyti laimės į Vilniaus Universitetą. Kaip pati premijos laureatė priminė, tai buvo visai kiti laikai. Ir niekas jos nelydėjo nei į Vilnių, nei kas laukė prie universiteto vartų, kol bus išlaikyti egzaminai. O ir atvyko ji į Vilnių sunkvežimiu ,,ant viršaus“. Bet egzaminai buvo išlaikyti ir namiškiams tokią džiugią žinią siuntė telegrama.
Baigus žurnalistikos mokslus, prasidėjo darbas, kuris tęsiasi iki šiol. Visus tuos penkis dešimtmečius nesiskirta su savo profesija. Teko padirbėti rajoniniame daugiatiražiniame laikraštyje. 1989 m. su grupele entuziastų atkūrė vieną iš pirmųjų prieškario laikraščių ,,Ūkininko patarėją“. Tai buvo dvasios atgaiva, kaip prisiminė laureatė, kai pradėta leisti laisva , necenzūruojama spauda. Lietuvos skaitytojams ir meno žmonėms ilgą laiką buvo pažįstama kaip kultūros ir meno savaitraščio ,,Nemunas“ vyr. redaktoriaus pavaduotoja, tuo pačiu metu talkino Marijos radijui, rengė laidą ,,Atokvėpio valandėlė.“ Šiuo metu-žurnalo ,,Rasos“ vyr. redaktorė.
Kiek per tuos metus kalbinta ,kaimo žmonių , valdininkų, menininkų Kiek parašyta straipsnių, kas juos suskaičiuos. Kiek dienų ir naktų praleista redaguojant tekstus, ruošiant maketus, budint spaustuvėse.
Kalbėdami apie G.V. Petrošienę, kaip žurnalistę, negalėtume nutylėti jos visuomeninės veiklos, tai būtų lyg nuslėpta pusė gyvenimo. Ji buvo viena 1991 metais atkurtos Lietuvos žurnalistų draugijos atkūrėjų, išrinkta LŽD Kauno skyriaus pirmininke, Centro valdybos nare, vėliau ne vieną kadenciją valdybos pirmininke. Daugelį metų organizavo ir rūpinosi S. Lozoraičio vardo premijos teikimu, ieškojo mecenavimo, rašė projektus fondams.
Dirbant „Ūkininko patarėjo“ redakcijoje žurnalistei teko savo akimis matyti, koks buvo sunkus žmonių grįžimas prie savo atgautos ir neatgaunamos žemės. Kaip pati žurnalistė sako, gal todėl negalėjau likti abejinga, norėjau prisidėti prie žemdirbių organizacijų atkūrimo, jų vienijimo. Tai būtų ir Žemės ūkio rūmai, ir Lietuvos ūkininkų draugija. Lygia greta daug laiko skyrė ir skiria kultūriniam šviečiamajam darbui. Kiek surengta konferencijų, literatūrinių skaitymų, susitikimų su skaitytojais ir ne tik Kaune. Ji pažįstama daugelio Lietuvos miestų ir miestelių žmonėms, kurie dalyvavo susitikimuose su literatūros ir meno kūrėjais, naujų knygų ir meno kūrinių pristatymuose, kuriuos rengė ir rengia G.V. Petrošienė.
Entuziazmas ir darbai nesibaigia ir šiandien. Laureatės triūsas įvertintas ne vienu LR ministerijų padėkos raštu, yra apdovanota Kauno miesto burmistro J. Vileišio pasidabruotu medaliu, o dabar V.G. Petrošienei buvo suteiktas LŽD draugijos Stasio Lozoraičio vardo ,,Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“ laureatės vardas, užrišta atminimo juosta, įteikta premija, kurios mecenatas jau daug metų yra Seimo narys, ūkininkas Kazys Starkevičius ir jo šeima.
Laureatę sveikino žurnalistai, Seimo nariai, Kauno tarybos nariai, ankstesni premijos laureatai, laureatės krašto žmonės, visuomeninės organizacijos. Buvo daug gėlių, LR seimo narys A.Ažubalis padovanojo tautinę vėliavą, daug įteikta kolegei autorinių knygų. Ir daug nuoširdžių linkėjimų: apie sąžiningą žurnalistiką, ilgus ir kūrybingus metus.. O laureatė, dėkodama už jos įvertinimą ir pagerbimą, sakė: ,,Norėčiau, kad kelias į S. Lozoraičio, mūsų vilties prezidento išsvajotą Lietuvą trumpėtų sparčiau. Ir kviečiu visus susitelkti, kad ta svajonė kuo greičiau išsipildytų“.
Komentarai
Naujienos
-
Pristatyta dr. A. Bubnio kandidatūra Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo pareigoms užimti
-
Prezidentas pareiškė užuojautą dėl Princo Filipo mirties
-
Skaitytojus artėjančių šv. Velykų proga sveikina pirmasis 2021 m. „Vorutos“ numeris!
-
Sveikinimai „Vorutos“ žurnalo vyr. redaktoriui Juozui Vercinkevičiui 80-ies metų jubiliejaus proga
-
Dažnėjantys neurologiniai susirgimai – karantino pasekmė?
Lietuva
-
Savikontrolei skirti greitieji antigeno testai nuo šiol bus prieinami visiems šalies gyventojams įvairiose prekybos vietose
-
Antra „Vaxzevria“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau nei po 12 savaičių
-
Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau
-
Sulaukiama vis daugiau atsitiktinai rastų archeologinių radinių
-
Pristatyta dr. A. Bubnio kandidatūra Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo pareigoms užimti
Istorija
-
Sulaukiama vis daugiau atsitiktinai rastų archeologinių radinių
-
Vladas Terleckas. Ar sovietai pirko iš Vailokaičių metalo gaminius?
-
Juozas Brazauskas. Prieš 60 metų buvo sugriautas Kryžių kalnas
-
Dr.Valdas Selenis. Didysis Vilniaus seimas ir jo reikšmė po 115 metų
-
Apie Vytautą Modzeliauską – pirmąjį Semeliškių valsčiaus tarybos pirmininką
Kultūra
-
Išrinktos 2020-ųjų Metų knygos
-
Pasaulinė kultūros diena – virtualios parodos Lietuvos ir pasaulio kultūrų pažinimui
-
Savarankiškai dirbantys kūrėjai kviečiami suskubti naudotis jiems skirta subsidija
-
Pavasario džiaugsmo giesmės Aukštadvario bibliotekoje
-
Sukanka 150 metų, kai, popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiais tariant, Bažnyčia ir lietuvių tauta sulaukė ypatingos dovanos
Religija
-
Panevėžio Marijos Legionas su viltimi žvelgia Į karantiną ir ieško naujų veiklos iššūkių
-
2021 m. – kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai
-
Taupymas Vatikane: mažinamos vyresniųjų algos
-
Daniliškių Švč. Trejybės sentikių cerkvė atgimsta vietos bendruomenės dėka
-
Judėjos dykumos urvai vis dar pateikia netikėtumų
Renginiai
-
Vievio mėgėjų meno kolektyvai – virtualiuose renginiuose
-
Apie garbųjį Šilokarčemos pilietį dr. Hugo Šojų
-
Jaunieji talentai sako „Ačiū tau, Lietuva“ ir kartu šįvakar su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dovanoja koncertą
-
„Auksiniai scenos kryžiai“ bus įteikti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre
-
Knygos „Mažosios Lietuvos periodinė spauda 1811-1939 m.“ pristatymas
Susiję straipsniai
-
Išrinktos 2020-ųjų Metų knygos
~ Kultūra
2021-04-16, 09:09
-
Pasaulinė kultūros diena – virtualios parodos Lietuvos ir pasaulio kultūrų pažinimui
~ Kultūra
2021-04-15, 09:54
-
Savarankiškai dirbantys kūrėjai kviečiami suskubti naudotis jiems skirta subsidija
~ Kultūra
2021-04-14, 06:08
-
Pavasario džiaugsmo giesmės Aukštadvario bibliotekoje
~ Gaidamavičiūtė Ona, Kultūra, Parodos
2021-04-13, 15:39
-
Sukanka 150 metų, kai, popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiais tariant, Bažnyčia ir lietuvių tauta sulaukė ypatingos dovanos
~ Kultūra, Parodos
2021-04-13, 12:52